اقتصادی print
زنگنه درباره آلودگی مشعل های نفت: فروش گاز همراه با قیمت نزدیک به صفر
عصر ایران
0 comment   6 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 14:40
چکیده مطلب
مردم بدانند جمع آوری گاز این نیست که بگویم گازها جمع آوری می‌شود و بعد بگوییم تمام شد. ما بارها اعلام کردیم هرکسی می‌خواهد در این حوزه کار کند ما گاز را با قیمت حدود نزدیک به صفر در اختیار آنها می‌گذاریم.
وزیر نفت از برنامه های وزارتخانه های تحت مدیریتش برای کاهش آلودگی مشعل های نفتی خبر داد.
بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه نشست خبری صبح امروز خود در گفتگو با خبرنگار "عصر ایران" درباره برنامه وزارت نفت برای کاهش آلودگی مشعل های صنایع نفت و گاز به ویژه در استان های خوزستان و بوشهر گفت: این واحدها وقتی در حال تنظیم شدن هستند، در ابتدا گاز سوزی دارند و تا وقتی واحدهای گوگردسازی هم بیایند آلودگی آنها بیشتر است.
زنگنه با اشاره به اینکه واحدهای گوگردسازی در تاسیسات عسلویه سال آینده می‌آیند و این واحدها تنظیم می‌شوند افزود: امیدوارم آلودگی این واحدها مانند پالایشگاه‌های اولیه پارس جنوبی یعنی 1،2،3،4،5 به وضعیت حداقلی برسند.
وی در ادامه گفت: فلر از نظر عملیاتی باید همیشه مشعل داشته باشد و نمی‌شود مشعل نداشته باشیم اما باید مقدار گازی که می سوزد خیلی کمتر باشد.
بیژن زنگنه با بیان اینکه وزارت نفت در خوزستان و دیگر مناطق چند طرح مهم دارد گفت: در ان‌جی ال 3100، 3200، خارک و پالایشگاه هنگام، مشغول کار هستیم که برای ان‌جی‌ال 3100 و 3200 بالای 1.2 میلیون دلار هزینه می‌شود.
وزیر نفت تصریح کرد: مردم بدانند جمع آوری گاز این نیست که بگویم گازها جمع آوری می‌شود و بعد بگوییم تمام شد. ما بارها اعلام کردیم هرکسی می‌خواهد در این حوزه کار کند ما گاز را با قیمت حدود نزدیک به صفر در اختیار آنها می‌گذاریم.
زنگنه افزود: این برنامه "بید بلند 2" است که فقط برای جمع آوری گاز و استفاده از آنها برای خوراک پتروشیمی، حدود 3 میلیارد تومان در آن هزینه می‌شود.
وی تاکید کرد: برنامه اصلی ما دو چیز است. ما هیچ طرحی را اجرا نمی‌کنیم که تکلیف گاز همراهش مشخص نشده باشد. فکر می کنم طرح هایی که داریم در یک برنامه چهارساله بتوانیم جمع کنیم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.