اقتصادی print
گرامیداشت پنجاهمین سالروز عرضه سهام نفت پارس در بورس تهران
انا
0 comment   13 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 15:26
چکیده مطلب
همزمان با گرامیداشت پنجاهمین سالروز تاسیس بورس در ایران، بازگشایی معاملات امروز یکشنبه مورخ 15بهمن ماه بورس اوراق بهادار، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران ارشد بورس تهران و شرکت نفت پارس برگزار شد و زنگ آغاز معاملات به صدا درآمد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، در مراسمی نمادین به مناسبت پنجاهمین سالروز عرضه سهام شرکت نفت پارس در بورس اوراق بهادار تهران، اعلام آغاز معاملات به آقای حمیدرضا خلیلی مدیرعامل این شرکت سپرده شد تا با نواختن زنگ معاملات، دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شود.
همچنین شرکت نفت پارس با سرمایه بیش از 1250 میلیارد ریال و ارزش بازار بیش از 8570 میلیارد ریالی پنجاه سال در بورس تهران فعالیت دارد. این در حالی است که صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با داشتن 8 شرکت و ارزش بازار بیش از 350 هزار میلیارد ریال، به لحاظ ارزش بازار در رتبه 3 صنایع بورس تهران قرار دارد.
در حال حاضر شرکت های توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا، گروه توسعه انرژی تدبیر، سرمایه گذاری ملی ایران، پارس بازرگان و سرمایه گذاری صنعت و معدن سهامداران عمده این شرکت به شمار می­ آیند.
شایان ذکر است شرکت نفت پارس در تاریخ 15 آذر ماه 1337 به ثبت رسیده و از سال 1346 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است. موضوع فعالیت شرکت بر اساس اساسنامه شرکت عبارتست از ایجاد کارخانجات تهیه مواد و محصولات نفتی و ساختمان تصفیه خانه های نفت در نقاط مختلف ایران و واردات مواد و محصولات نفتی، بسته بندی، توزیع، حمل، فروش و صادرات مواد و محصولات نفتی، تصدی هر نوع عملیات تولیدی و معاملات مربوط به آنکه طبق تشخیص هیات مدیره شرکت متضمن منافع شرکت باشدیا به نحوی از انحا موجبات ازدیاد حقوق شرکت یا اموال آن را فراهم کند.
پس از مراسم نمادین نواختن زنگ معاملات، نشست خبری با اصحاب رسانه مربوط به سالروز عرضه سهام شرکت نفت پارس در محل سالن کنفرانس بورس تهران برگزار شد و به سوالات خبرنگاران به طور مبسوط پاسخ گفته شد.
لازم به ذکر است: این مراسم نمادین که در بورس­ های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روزها و مناسبت­ های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می­ دهد تا در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.
بورس اوراق بهادار تهران نیز با هدف تعامل بیشتر با ناشران پذیرفته شده و یادآوری ارتباط و تعامل ناشر با بازار سرمایه اقدام به برگزاری این مراسم کرده است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.