بین الملل print
کره شمالی سخنرانی وضعیت کشور ترامپ را گستاخانه نامید
فارس نیوز
0 comment   26 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 16:51
چکیده مطلب
یگ سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در واکنش به سخنرانی سالیانه رئیس جمهور آمریکا موسوم به «وضعیت کشور»، آن را سخنرانی گستاخانه و شیطانی نامید.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه کره شمالی روز یکشنبه (امروز) در واکنش به سخنرانی اخیر رئیس جمهور آمریکا موسوم به وضعیت کشور، آن را نهایت گستاخی و استبداد نامید.
به نوشته خبرگزاری یونهاپ، یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در گفت‌وگویی تلویزیونی بیان داشت، پیونگ یانگ کاملا با قصد شیطانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مقابله می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفت ترامپ سال گذشته را سال سرشار از موفقیت نامید و و این نهایت گستاخی سبک ترامپ است. وی افزود، «تمام جهان عمیقا نگران است، و آمریکا به شکل شرم‌آوری بیشترین فشار را بر کره شمالی وارد می‌کند بنابراین زمان زیادی از سخنان خود را در انتقاد علیه کره شمالی صرف کرد».
سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در ادامه گفت «قابلیت خوداکتفای ما با قدرت اتمی که پشتوانه آن است، کاملا ترامپ و نوکرهایش را از خودنمایی در شبه جزیره کره برحذر خواهدداشت. اگر ترامپ از طرز تفکر متعصبانه و بی‌مورد خود دست بر ندارد، تنها نتیجه آن خطر بیشتر علیه امنیت و آینده آمریکا خواهد بود.
ترامپ در اولین سخنرانی سالانه‌اش با عنوان «وضعیت کشور» در کنگره امریکا به مسایل متعدد از جمله به مسئله کره شمالی پرداخت و گفت: «تلاش بی‌پروای کره شمالی برای دستیابی به موشک‌های اتمی می‌تواند خیلی زود خاک کشور ما را تهدید کند. ما کارزاری از فشار حداکثری را به راه انداخته‌ایم تا از این رخداد جلوگیری کنیم».
این اظهارات زمانی بیان شد که کره شمالی و کره جنوبی بعد از مدتی طولانی گفت‌وگوهای دوجانبه در سطح مقامات ارشد اجرا کردند و قرار شد ورزشکاران کره شمالی برای حضور در المپیک زمستانی کره جنوبی به پیونگ چانگ سفر کنند.
انتهای پیام/ص
عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.