استان ها print
کرمانشاه| اشتباهات مدیریتی و رویدادهای تلخ کشور ناشی از بی توجهی به قرآن در زندگی است
تسنیم
0 comment   15 visibility
دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت 09:26
چکیده مطلب
رئیس بسیج اساتید دانشگاه رازی استان کرمانشاه گفت: وجود کژی و ناراستی‌های مدیریتی و رویدادهای تلخی همچون حقوق‌های نجومی و اختلاس‌ها در کشور ناشی از بی‌توجهی به قرآن کریم در زندگی فردی و اجتماعی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمدنبی احمدی در نشست «نخستین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی» دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور با بیان اینکه تاکنون 10 همایش بین‌المللی علوم قرآنی برگزار شده که از استقبال خوبی نیز برخوردار بوده است، اظهار داشت: انتظار داریم که در برگزاری همایش بین‌المللی قران کریم در سال آینده بر غنای مقالات از نظر کمیت و کیفیت پرداخته شود.
وی با اشاره به اینکه یازدهمین همایش بین‌المللی قرآن کریم فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود عنوان کرد: متولی برگزاری این همایش در تهران معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور و معاون آموزشی دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه است.
احمدی با بیان اینکه این همایش با دعوت از شخصیّت‌های مطرح کشورهای جهان و برگزیدگان همایش بین‌المللی در عرصه پژوهش‌های قرآنی در سالن سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار می‌شود گفت: پوشش اخبار علوم قرآنی توسط رسانه‌ها سبب می‌شود اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان به نحو مطلوب‌تری به این حوزه ورود و گرایش پیدا کنند.
وی بیان کرد: وجود کژی و ناراستی‌های مدیریتی و رویدادهای تلخی مانند حقوق‌های نجومی، اختلاس‌ها، برخورد تبعیض‌آمیز با مسبّبان آن‌ها و متعاقب آن‌ها اغتشاشات و آشوب‌های دی ماه امسال در جامعه همه ناشی از این است که ما اگرچه در مورد قرآن بسیار شعار می‌دهیم و به ظاهر از آن بسیار نام می‌بریم امّا موفق نشده‌ایم آن گونه که شایسته کشور امام زمان(عج) و جمهوری اسلامی ایران است آن را به صورت عملی در حیات فردی و اجتماعی به کار بگیریم.
رئیس بسیج اساتید دانشگاه رازی استان کرمانشاه افزود: بنابراین لازم است که رسانه‌ها برای این موضوع وقت بگذارنند و به آن توجه کنند و فعالیت در حوزه علوم قرآنی را برجسته کرده و به سمع و نظر اساتید و دانشجویان برسانند.
وی به برگزاری کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی اشاره کرد و افزود: اگرچه برگزاری این جلسه مستلزم زحمات فراوان و ارائه در خواست‌هایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی است تا مجوز برگزاری آن صادر شود امّا این مهم با تلاش‌های معاونت پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور و مسئولان دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برای نخستین بار برگزار شد و نتایج بسیار مفیدی را به دنبال داشت.
انتهای پیام/م
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.