اقتصادی print
جهت گیری دولت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی است
ایرنا
0 comment   10 visibility
دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت 13:07
چکیده مطلب
قم-ایرنا- معاون رئیس جمهوری درامور زنان وخانواده گفت: از جهت گیریهای اصلی دولت دوازدهم ایجاد اشتغال پایدار و فراگیر در روستاها از طریق سرمایه گذاری درامور کشاورزی و همچنین پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان اقتصادی به منظور گسترش زنجیره تولید و اشتغال است.
به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در آیین معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی و افتتاح 25 طرح بخش کشاورزی قم، افزود: کشاورزی از ابتدای انقلاب نقش موثری در پیشبرد اهداف نظام داشته و یکی از مهمترین عرصه های برای ظهور و بروز سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت جوانان و نیروی انسانی کارآمد درمباحث اقتصادی به خصوص دربخش کشاورزی از مهمترین نشانه های پویایی نظام اسلامی است و به همین دلیل دولت دوازدهم توجه خاصی به شکوفایی بخش کشاورزی دارد و حمایت از آنان را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
معاون رئیس جمهوری گفت: دولت برنامه های جدی برای افزایش مشارکت زنان روستایی در فعالیت های اقتصادی دارد و برای این کار سازوکار های مختلفی از جمله تاسیس تعاونی های روستایی را در نظر گرفته است.
وی بیان کرد: عده ای می خواهند در اوج موفقیت های دولت، مردم و جوانان را دچار یاس و ناامیدی کنند که در چنین شرایطی همه وظیفه داریم با بیان اقدام های صورت گرفته و برنامه های روشن دولت برای آینده روح امید و نشاط را به جامعه تزریق کنیم.
وی ادامه داد: امروز فعالیت های ما درحوزه کشاورزی حتما باید با استفاده از علوم و فناوری های روز دنیا باشد تا بتوانیم دراین حوزه پیشرفت داشته باشیم؛ اکنون کشور در شرایط خاص اقلیمی قرار دارد و با محدودیت های منابع آبی مواجه است، در چنین شرایطی برای رسیدن به موفقیت باید با نگاه به واقعیت ها از فناوری های نوین دنیا بهره مند شویم.
ابتکارگفت: کاهش منابع آبی که در سال جاری رکورد زد، برای ما زنگ خطری است که در بخش کشاورزی باید مبتنی بر واقعیت های موجود بر اساس بهره گیری از روش های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت باشد.
وی بیان کرد: دولت برنامه ای برای حذف یارانه آب و افزایش قیمت آن ندارد، اما آیا باید از ارزشمندترین ماده ای که در اختیار داریم این گونه استفاده کنیم؛ همه باید بر اساس مسئولیت اجتماعی حفاظت از منابع آبی و خاکی را وظیفه خود بدانند.
وی ادامه داد: آب سرمایه اجتماعی ماست که باید آن را پاس بداریم و مانع از بین رفتن تنوع زیستی کشور شویم؛ امروز استفاده از فناوری های نوین به ما کمک خواهد کرد تا در زمینه استفاده بهینه از منابع آبی موفق عمل کنیم.
ابتکار همچنین به اهمیت جایگاه خانواده سالم برای داشتن جامعه ای پویا اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موفق باشیم باید تمرکز خود را بر خانواده سالم و شکوفا جلب کنیم و بدانیم خانواده سالم بنیان جامعه سالم است.
وی افزود: درخانواده ای که همه افراد آن احساس آرامش می کنند، فرزندانی پرورش می یابند که می توانند جامعه ای سالم را بسازند؛ ما نیازمند تقویت بنیان خانواده از زاویه مختلف هستیم.
وی ادامه داد: باید صدای نسل جوان امروز شنیده شود و خانواده ها فرزندان خود را در محیطی امن، سالم و به دور از خشونت تربیت کنند.
در این آیین علاوه بر تجلیل از 37 کشاورز نمونه قم از 25 طرح در بخش های آب و خاک، بهبود تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و بهبود تولیدات گیاهی کشاورزی این استان با اعتبار 54 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای 488 تن با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری، اسکندر زند معاون وزیر کشاورزی و مسئولان استان قم، رونمایی شد؛ همچنین در حاشیه این همایش توانمندی های زنان و مردان کشاورز روستایی قم در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زن و خانواده صبح امروز در سفر به قم با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور وحجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی درایران دیدار و گفت و گو کرد، شرکت درهمایش منزلت زن و تحکیم بنیان خانواده از دیگر برنامه های خانم ابتکار در سفر به شهر مقدس قم بود.
نشست صمیمی با سمن ها و احزاب، بازدید از کارگاه گوهرتراشی بانوان ، اورژانس اجتماعی ، خانه امن و افتتاح سرای سالمندان از برنامه های عصر امروز معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده می باشد.
7405/ 6133/ خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده: مسلمی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.