اقتصادی print
محل تامین منابع اشتغال سال ۹۷ تعیین شد
اقتصاد آنلاین
0 comment   9 visibility
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 00:35
چکیده مطلب
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: منابع ۱۷ هزار میلیاردی برای ایجاد اشتغال در سال ۹۷ از محل کمکهای فنی اعتباری تامین خواهد شد.
علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به منابع جایگزین منابع 17 هزار میلیاردی ناشی از افزایش قیمت حاملهای انرژی گفت: در ابتدا با پیشنهاد یکی از نمایندگان قرار شد 10 هزار میلیارد تومان ازاین منابع از طریق فروش اموال تملیکی حاصل شود اما در نهایت این مصوبه حذف و به جای آن منابع از محل دیگر جایگزین شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود، دلیل اصلی حذف این مصوبه مغایرت با تولید داخلی و فرمایشات رهبری بود. در واقعه پیشنهاد جدیدی مطرح شد و با رای اوردن آن مصوبه قبلی حذف شد.
به گفته یوسف نژاد، بودجه به سمت منطقی و اجرایی شدن هدایت شده و بی جهت بودجه عمرانی با منابع دست نیافتنی تعریف نشده است.
وی با بیان اینکه، دولت تاکید داشت منابعی بیش از 60 هزار میلیارد تومان برای اشتغال و تولید در سال 97 تامین شود، گفت:  اما به هر ترتیب مجلس صلاح ندید 17 هزار میلیارد تومان از طریق افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین شود اما در کمیسیون تلفیق تلاش شد تا منابع جایگزین 17 هزار میلیارد تومانی که با آن مخالفت شده بود ایجاد شود.
وی افزود، به عنوان مثال یک سری احکام خاص که ردیف‌هایش در لایحه نیامده بود به شکل پایدار درآمدند. به عنوان مثال از محل کمک‌های فنی و اعتباری پیشنهاد شد در حد 17 هزار میلیارد تومان در مسیر تولید و اشتغال سال 97 مصرف شود و به این ترتیب تاکنون حدود 57 هزار میلیارد تومان برای برنامه اشتغالزایی دولت فراهم شده است.
کمکهای فنی و اعتباری به منابع 20 درصدی بودجه عمرانی استانها مربوط است(که در اشتغال و حمایت از تولید در استانها مصرف می‌شود)؛ در صورت تصویب این بند منابع مذکور شکل ملی پیدا می‌کنند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.