سیاسی print
هشدار تیلرسون به روسیه در مورد دخالت در انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا
نامه نیوز
0 comment   5 visibility
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 08:48
چکیده مطلب
وزیر خارجه آمریکا در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ این کشور هشدار داد.
«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا که در سفر دوره ای در آمریکای لاتین بسر می برد اعلام کرد روسیه در صورتی که در انتخابات میاندوره ای ۲۰۱۸ آمریکا دخالت کند، باید پیامدهای آن را بپذیرد.
به گزارش نامه نیوز، وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: روسها راههای زیادی برای دخالت در انتخابات دارند و ابزارهای بسیاری وجود دارد که آنها می توانند از آن استفاده کنند.
تیلرسون افزود: چند انتخابات مهم امسال در این نیمکره برگزار می شود که با انتخابات میاندوره ای آمریکا در سال ۲۰۱۸ پایان خواهد یافت.
وی خطاب به روسیه تاکید کرد: اگر گمان می کنید آنچه را که انجام می دهید ما نمی بینیم، در اشتباهید و باید کارهایتان را متوقف کنید. در غیر اینصورت باید متحمل پیامدهای آن شوید.
وزیر امور خارجه آمریکا با این حال اذعان کرد که اگر مسکو تصمیم بگیرد در یک انتخابات دخالت کند، جلوگیری از آن کار بسیار سختی است. ماه گذشته، مایک پمپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هشدار داده بود احتمال می دهد روسیه تلاش کند در انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا دخالت کند.
آژانسهای اطلاعاتی آمریکا مدعی اند روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ دخالت کرده است. گفتنی است انتخابات میاندوره ای آمریکا در نوامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.َ
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.