استان ها print
آیت الله سبحانی: زندگی مسئولان باید زاهدانه باشد
ایرنا
0 comment   14 visibility
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 08:45
چکیده مطلب
قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع)، گفت: زندگی مسئولان و همه ما باید روحانی و زاهدانه و به اندازه حداقل زندگی دیگران باشد؛ این مساله در قانون اساسی نیز آمده است.
به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در پایان درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم، افزود: اگر مردم به ویژه مسئولان به مقداری که از نظر لباس، زندگی و مسافرت نیاز دارند قناعت کنند، هم روحشان شاد است، هم خدا را شاد کرده اند.
این مرجع تقلید تصریح کرد: گاهی می شنویم برخی مسئولان حقوقشان بالاست، مسئولان باید ببینند حداقل زندگی مردم در چه حد است و به همان اکتفا نمایند.
آیت الله سبحانی ادامه داد: البته ما به آن معنا مسئول نیستم، ولی مسئولیت هدایت مردم را داریم، باید در حداقل معیشت دیگران، خانواه ها و بچه های خود را سفارش کنیم تا به مقدار کم قناعت کنند.
وی همچنین گفت: تقاضای زیاد و توان کمتر کشور را با مشکلات روبرو می کند، در صورتی که کاهش تقاضا و افزایش توانمندی، مشکلات اقتصادی را کم می کند، بنای اقتصاد مقاومتی نیز همین است که افراد در حد توانشان تقاضا داشته باشند و زندگی کنند.
وی افزود: باید تقاضا در زندگی در حد توان افراد باشد و همیشه به پایین تر از خود نگا کنیم نه به بالاتر از خود.
آیت الله سبحانی اضافه کرد: بنده در اول زندگی یک اتاق به قیمت هشت تومان اجاره کرده بودم، چراغی داشتم که روی سه پایه بلندی گذاشته بودم، روی این سه پایه مطالعه می کردم، می نوشتم و هم چراغ گذاشته بودیم و از سوی دیگر با این چراغ هم پخت و پز انجام می دادیم و هم با روشنایی آن مطالعه می کردم و توانایی خرید چراغ دیگری نداشتیم.
2085 / 1175 خبرنگار: سمیه حیدری * انتشار: رضا علیمحمدی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.