سیاسی print
شهروند ایرانی که 23 سال است در غزه زندگی می کند
جام نیوز
0 comment   8 visibility
دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت 19:27
چکیده مطلب
الشیاسی در جوانی در یمن، کویت و عمان فعالیت های ضدصهیونیستی نیز داشته است. فلسطینیان لقب «شمشمون الجبار» به وی داده اند.
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از خبرگزاری لبنانی العرب پست، "محمد قاسم الشیاسی" شهروند ایرانی که  23 سال است در جنوب غزه زندگی می کند.
طی مصاحبه کادر خبرگزاری لبنانی العرب پست با محمد قاسم شیاسی، مشخص شد که ایشان در سازمان میهنی آزادسازی فلسطین ارتباط دارد.
به گزارش العرب پست، الشیاسی در جوانی در یمن، کویت و عمان فعالیت های ضدصهیونیستی نیز داشته است. فلسطینیان لقب «شمشمون الجبار» به وی داده اند که این لقب برگرفته از یکی از اسطوره های کنعان است.

در سال 1993 الشیاسی به همراه شمار زیادی از رزمندگان فلسطینی در شهر خانیوس جنوب غزه زندگی خود را ادامه داد.
خانه الشیاسی در فصل زمستان به لانه حشرات و مارها تبدیل می شود. وی همچنان به زبان فارسی مسلط است. الشیاسی به العرب پست می گوید که بعد از درگذشت یاسر عرفات اشغالگران خانه مرا ویران کردند و به خاطر فقر مجبور به فروش زمین ان شدم و آواره گشتم.

العرب پست با اقوام الشیاسی در اصفهان ارتباط برقرار کرد و بعد از 17 سال ضمن گفتگوی تلفنی با وی، از زنده بودنش اطلاع پیدا کردند.
الشیاسی خطاب به رهبر و مسئولان ایران گفته است که تنها خواسته ام از شما بازگشت به وطنم است تا در آخرین لحظات زندگی خانواده پدری را ببینم و با آنها وداع کنم.
512
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.