بین الملل print
هلاکت ۶۵ تروریست داعشی در کمین دقیق نیروهای جبهه مقاومت/ توهم جدید رسانه های مرتجع درباره همکاری داعش و ارتش سوریه + فیلم و نقشه میدانی
مشرق
0 comment   15 visibility
سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 02:03
چکیده مطلب
از مناطق تازه پاکسازی شده خبر می رسد، عملیات جست و جوی خانه به خانه برای شناسایی هسته های خاموش تروریست ها ادامه دارد.
سرویس جهان مشرق - نیروهای جبهه مقاومت جمعه هفته گذشته پس از ۴ روز درگیری های سنگین با بازپس گیری مساحت هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربعی در شمال شرق استان حماه، جنوب استان حلب و جنوب شرق استان ادلب موفق شدند امنیت مسیر انتقال نیرو و تجهیزات را از مرکز به شمال سوریه تامین کنند.
از مناطق تازه پاکسازی شده خبر می رسد، عملیات جست و جوی خانه به خانه برای شناسایی هسته های خاموش تروریست ها ادامه دارد؛ تاکنون ۶۰ تله انفجاری خنثی شده و مقادیر فراوانی از تسلیحات نظامی از جمله «موشک ضد زره تاو (ساخت آمریکا)، خمپاره و...» کشف و ضبط شده است.
پس از پاکسازی مثلث «حلب - حماه - ادلب» گروهی از عناصر تروریستی داعش که موفق به نجات جان خود شده بودند تلاش کردند خود را به مناطق شرقی استان ادلب برسانند و در همین ارتباط با چند خودروی انتحاری به سمت مواضع نیروهای ارتش سوریه در جنوب شرق ادلب هجوم آوردند.
نیروهای ارتش سوریه مستقر در جنوب شرق استان ادلب در همان گام نخست توانستند تحرکات عناصر تروریستی را در این محور رصد کنند و در یک کمین دقیق، ۶۵ تن از تروریست های داعش را به هلاکت برسانند.
(** هشدار: فیلم زیر حاوی تصاویر دلخراش از اجساد تروریست‌های داعش است)
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4
براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان این کمین دقیق، دهها تن از عناصر تروریستی داعش زخمی شدند؛ در این عملیات چند خودروی زرهی، انتحاری و مجهز به دوشکا تروریست ها منهدم شد.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: عملیات تروریست های داعش برای فرار به سمت جنوب شرق استان ادلب تا حدود زیادی ناکام ماند اما برخی از آنان توانستند خود را به حومه شرقی شهر «خان شیخون» برسانند.
وی با بیان این که عناصر تروریستی برای نجات جان خود در این محور دست به انتحار زدند، گفت: تروریست هایی که توانستند از کمین نیروهای سوری عبور کنند با تروریست های جبهه النصره در جنوب استان ادلب درگیر هستند.
این منبع میدانی به اخبار منتشر شده در برخی رسانه های حامی تروریست ها مبنی بر باز کردن مسیر توسط ارتش سوریه برای عبور  و انتقال عناصر تروریستی داعش به مناطق شرقی استان ادلب هم واکنش نشان داد و گفت: این خبر بیشتر به یک توهم شبیه است و نشان می دهد حامیان تروریست ها قوه تفکر خود را از دست داده اند.
وی افزود: جبهه مقاومت در مقطع فعلی شرایط را به طور کامل به سود خود تغییر داده و باید از کسانی که به دنبال انحراف افکار عمومی و جوسازی هستند سوال پرسیده شود که تفاله های داعش در حال حاضر چه بازدهی خاصی دارند که نیروهای متحد از انجام آن ناتوان هستند؟
** نقشه میدانی شمال غرب سوریه**
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید
منبع میدانی مشرق تصریح کرد: در ۴ ماه گذشته بیش از  ۶ هزار کیلومتر مربع مساحت اشغالی در استان های حلب، ادلب و حماه از تروریست های جبهه النصره باز پس گرفته شده و جای تعجب دارد برخی رسانه های حامی تروریست ها تحولات را به گونه ای انعکاس می دهند که فقط برای آنان رسوایی به بار می آورد.
این منبع میدانی با بیان این که انتشار این اخبار جعلی هر مخاطبی را فقط به خنده می‌اندازد، گفت: این خبرهای دروغ بیشتر به یک طنز شباهت دارد چرا که در روزهای گذشته مساحتی در حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع از لوث وجود تروریست های داعش فقط در شمال شرق حماه پاکسازی شد.
این منبع میدانی به دروغ پردازی های رسانه های حامی تروریست ها در ماه های گذشته هم اشاره کرد و یادآور شد: در زمانی که تروریست های داعش در شمال شرق استان حماه تحرکاتی داشتند این فرافکنی ها هم وجود داشت و پس از پاکسازی این محور همه جوسازی نقش بر آب شد.
وی با بیان این که نیروهای جبهه مقاومت در عملیات پاکسازی مثلث «حلب - ادلب - حماه» تیر خلاص را به تروریست ها وارد کردند، افزود: فیلم درگیری های روز گذشته با ته مانده های داعشی موجود است و تصاویر تلفات برجای مانده از آن در اختیار مشرق قرار گرفته است.
** نقشه میدانی شمال سوریه**
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید
این منبع میدانی خاطرنشان کرد: نیروهای جبهه مقاومت در ماه های گذشته بیش از ۹۸ درصد مناطق تحت اشغال تروریست های داعش را در سوریه باز پس گرفته اند و در هفته های گذشته ضربات مهلکی به تروریست های جبهه النصره وارد کردند و خبرسازی رسانه های مرتجع منطقه برای احیای تروریست هایی است که نفس شان در مناطق شمالی به شماره افتاده است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.