بین الملل print
اتفاق بد برای روس ها در سوریه
جام نیوز
0 comment   3 visibility
سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 15:00
چکیده مطلب
پایگاه نظامی حمیمیم اعلام کرد، جسد خلبان کشته شده روس را در قالب معامله‌ای با جبهه النصره در ازای مبلغ مالی تحویل گرفته است. در عین حال اخباری از کشته شدن دو تبعه روس در جریان ماه جاری میلادی در سوریه منتشر شده است.
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از روزنامه القدس العربی، هم‌قطاران سابق مبارزان روس در سوریه اعلام کردند، دست کم دو مبارز روس در درگیری‌های ائتلاف بین المللی به رهبر آمریکا با نیروهای هم‌پیمان سوریه که طی ماه جاری میلادی در سوریه رخ داد، کشته شدند.
خبرگزاری رویترز پیشتر به نقل از یک مسؤول آمریکایی گزارش داده بود، بیش از ۱۰۰ مبارز از بین هم‌پیمانان نظام سوریه زمانی که ائتلاف و نیروهای محلی حمله‌ای گسترده را هفتم فوریه صورت دادند، کشته شدند. در حالی که خبرگزاری فرانسه گزارش داد، مبارزان کشته شده در اثر بمباران ائتلاف کشته شدند نه در اثر درگیری‌ها آن طور که رویترز گزارش داده است.
رویترز گزارش داد، وزارت دفاع روسیه که از دولت سوریه حمایت می‌کند اخیرا گفته بود، نیروهای هم‌پیمان سوریه دست به عملیات اطلاعاتی زده بودند که درگیری رخ داد و هیچ سرباز روس در منطقه‌ای در دیر الزور نبودند.
اما هم‌قطاران این مبارزان روز دوشنبه گفتند،‌ دست کم دو تن از نیروهای روس که به طور غیررسمی با نیروهای دولت سوریه همکاری داشتند، در رخداد استان دیر الزور کشته شدند.
پایگاه نظامی حمیمیم در استان ساحلی لاذقیه سوریه نیز در فیس‌بوک خود نوشت که طرف روس هیچ ارتباط یا تماس مستقیمی با گروه‌های افراط گرا ندارد و دست از جنگ علیه تروریسم برنمی‌دارد.
پایگاه حمیمیم درخصوص قرارداد با جبهه النصره پس از سوال‌ها درباره اینکه چه کسی جسد خلبان روس را که پس از سرنگونی جنگنده سوری کشته شد، به مسکو تحویل داده، تاکید کرد، هیئت تحریرالشام (النصره سابق) که مسؤولیت سرنگونی این جنگنده را بر عهده گرفته اقدام به سرقت این جسد کرده بود اما این پایگاه با میانجی‌گری‌های شرکای ترکیه‌ای در ازای مبلغی پول جسد این خلبان را تحویل گرفت.
ایسنا
506
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.