فناوری print
این کلون اندرویدی آیفون X، از اسکنر اثر انگشت تعبیه شده در نمایشگر بهره می برد
دیجیاتو
0 comment   3 visibility
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 09:47
چکیده مطلب
متاسفانه یا خوشبختانه، امسال سال بریدگی نمایشگر است و هر از چندگاهی شاهد یک موبایل اندرویدی تازه هستیم که با تقلید از طراحی آیفون X، راه و روش اپل را در پیش می گیرد. کمپانی چینی Doogee یکی از تازه ترین مقلدین اپل است و اخیراً از موبایلی رونمایی کرده که شباهتی غیرقابل انکار به...
متاسفانه یا خوشبختانه، امسال سال بریدگی نمایشگر است و هر از چندگاهی شاهد یک موبایل اندرویدی تازه هستیم که با تقلید از طراحی آیفون X، راه و روش اپل را در پیش می گیرد. کمپانی چینی Doogee یکی از تازه ترین مقلدین اپل است و اخیراً از موبایلی رونمایی کرده که شباهتی غیرقابل انکار به آیفون پرچمدار اخیر دارد.
همانطور که در تصاویر هم مشخص است، موبایل Doogee مشخصاً بسیاری از المان های طراحی خود را از آیفون X قرض گرفته و گذشته از بریدگی بخش بالایی، شاهد نمایشگری لبه تا لبه در طرفین هستیم که در پایین نیز تقریباً لبه دستگاه را لمس می کند. در پشت هم دوربین دوگانه با چیدمان عمودی به چشم می خورد؛ اما با این تفاوت که دوربین به جای گوشه بالایی، در میانه تعبیه شده و ضمناً خبری از اسکنر اثر انگشت نیست.

این سنسور در واقع زیر نمایشگر Doogee V تعبیه شده که می تواند مهم ترین تفاوت موبایل چینی با آیفون X یا هر موبایل دیگری باشد. نخستین موبایل مجهز به اسکنر اثر انگشت داخل نمایشگر، چند هفته پیش به بازار آمد اما تکنولوژی توسعه یافته از سوی Synaptics در اختیار هرکسی قرار دارد؛ بنابراین باید خودمان را برای بسیاری موبایل مشابه دیگر آغاز کنیم که از این تکنولوژی بهره می گیرند.
تعبیه اثر انگشت در زیر نمایشگر بدین معناست که Doogee V هیچ تکنولوژی مشابهی به Face ID ندارد و بریدگی نمایشگر آن تقریباً غیرضروری بوده. این بریدگی اگرچه فضایی کاملاً مشابه به آیفون X را از نمایشگر اشغال کرده، اما صرفاً از اسپیکر، دوربین سلفی و سنسور نور بهره می برد و هیچ سخت افزار دیگری در آن جای نگرفته.
تا به این لحظه، اطلاعاتی درباره مشخصات سخت افزاری یا قیمت گذاری دستگاه در دسترس نیست؛ اما ایوان بلس مدتی پیش اعلام کرد که Doogee V همراه با نمایشگر 6.2 اینچی عرضه می شود. ناگفته نماند که کمپانی چینی قصد دارد تا کمتر از دو هفته دیگر و در روز 27 فوریه، به صورت رسمی از موبایل جدیدش رونمایی کند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.