علمی print
بیست و پنجمین شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری افتتاح شد
ایسنا
0 comment   4 visibility
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 10:27
چکیده مطلب
بیست و پنجمین شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) در کتابخانه آیت‌الله بروجردی افتتاح شد.
به گزارش ایسنا، مراسم افتتاح بیست و پنجمین شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا) در کتابخانه آیت‌الله بروجردی با حضور مسئولان مکتا و ریاست مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، دکتر محمد جواد دهقانی و رئیس اداره خدمات اطلاع‌رسانی مرکز، نورالله کرمی روز گذشته برگزار شد.
شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری با هدف پاسخ به نیازهای علمی کاربران، پژوهشگران، طلاب و دانشجویان و تامین منابع علمی آنها تاسیس شد.
با افتتاح این شاخه، امکان استفاده پژوهشگران از تمامی مدارک و منابع علمی که بیش از چهار میلیون و 200 هزار مدرک به صورت تمام متن به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی است، فراهم شد.
مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم شامل 34 کتابخانه تخصصی استان قم است که تحت عنوان مکتا شناخته می‌شود. با انعقاد این تفاهم‌نامه بین مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و مکتا، از این پس تمام کاربران به کتابخانه‌های تخصصی تحت عنوان مکتا می‌توانند از تمام منابع موجود در وبسایت بصورت تمام متن استفاده کنند.
علاوه بر این، کاربران می‌توانند با مراجعه به کتابخانه‌های مکتا از منابعی که بر روی پایگاه‌های مرکز منطقه‌ای موجود نیست، آن را سفارش داده و در اسرع وقت آنها را دریافت کنند.
بر اساس اعلام مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، این مرکز به طرق مختلف از جمله انعقاد تفاهم‌نامه با کتابخانه‌های بزرگ دنیا، اشتراک پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر و کارگزار دسترسی به ده‌ها میلیون مقاله، پایان نامه و سایر مدارک را دارد که می‌تواند در خدمت پژوهشگران باشد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.