بین الملل print
مناقشه بر سر کشته شدن نظامیان روس در حملات آمریکا در شرق سوریه
ایسنا
0 comment   8 visibility
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 10:44
چکیده مطلب
رسانه‌های مختلف از کشته شدن تعدادی از نظامیان بازنشسته روسیه در حملات اخیر آمریکا به شرق سوریه خبر داده‌اند؛‌ موضوعی که کرملین آن را تایید نمی‌کند و گفته است نمی‌توان در این باره به اخبار رسانه‌ها تکیه کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رسانه‌های روسی اعلام کردند که بازنشستگان روس در کنار نیروهای حامی نظام سوریه حین پیشروی در اطراف میادین نفتی در استان دیرالزور بودند که در حمله هوایی آمریکا چهار تن از آن‌ها کشته شدند. این حمله روز چهارشنبه گذشته رخ داد.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین از واکنش نشان دادن به این اخبار خودداری و تنها به گفتن این مساله اکتفا کرد که درباره این موضوع تحقیق خواهد شد.
وی گفت،‌ نمی‌توان در این موارد به اخبار رسانه‌ها تکیه کرد.
از سوی دیگر جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفت که مسکو به واشنگتن ابلاغ کرده که روس‌ها در منطقه‌ای که مورد حمله قرار گرفت، نیستند.
شبکه سی ان ان آمریکا نیز اعلام کرد که تعدادی از روس‌ها جزو بیش از ۱۰۰ نفری بودند که در حملات آمریکا در شرق سوریه کشته شدند.
شبکه خبری بلومبرگ نیز مدعی است که حدود ۲۰۰ مبارز که بیشترشان از روس‌ها بوده‌اند در عملیات علیه پایگاه آمریکایی در دیرالزور کشته شده‌اند.
ارتش روسیه اعلام کرده بود که هیچ ارتباطی یا اطلاعی از حمله به پایگاه آمریکایی نداشته است مساله‌ای که ماتیس آن را تعجب‌برانگیز دانست.
جیزم ماتیس اظهار داشت: هیچ اطلاعی یا ابلاغیه‌ای در این باره از فرماندهی مرکزی یا پنتاگون مبنی بر کشته شدن شهروندان روس دریافت نکرده‌ام و ما نمی‌توانیم اطلاعاتی در این باره ارائه دهیم.
یک سخنگوی نیروهای آمریکایی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف در تماس مداوم با همتایان روس خود قبل و بعد از حمله‌ای که ناکام ماند، بوده‌اند.
وی گفت که مهاجمان از تانک، توپخانه و آتشبار استفاده می‌کردند.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.