بین الملل print
اعلام آمادگی جمعیت الوفاق برای مشارکت در حل ریشه ای بحران بحرین
ایسنا
0 comment   7 visibility
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 10:43
چکیده مطلب
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در هفتمین سالگرد انقلاب مردمی این کشور تاکید کرد که این جنبش برای مشارکت در حل بحران و ارائه یک طرح ملی، جامع و مورد قبول برای حل ریشه‌ای و دائم اختلافات، آماده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، حسین الدیهی، معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه مخالف در این کشور در سخنرانی که به مناسبت هفتمین سالگرد انقلاب بحرین داشت، گفت: جنبش برای مشارکت در حل بحران موجود در کشور و همکاری‌ ملی، جامع و مورد قبول همه که به راه حلی ریشه‌ای و دائم در کشور منجر شود، آماده است.
الدیهی تاکید کرد: در سال 2011 یک مشکل سیاسی در بحرین وجود داشت و امروز در سال 2018 مشکلات سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی، حقوقی، انسانی و مشکلاتی در قانون اساسی کشور وجود دارد اما چرا حاکمیت از حل جامع مشکلات خودداری می‌کند؟ چرا از گفت‌وگو با مردم خود سرباز می‌زند؟ چرا حاکمیت بحرین به فریادها و درخواست‌های مردم برای نیازهای معیشتی، سیاسی، اقتصادی، خدماتی و نیز آزادی‌هایشان بی‌توجهی می‌کند؟
الدیهی گفت: از 14 فوریه 2011 تا به امروز بیش از 48 هزار تظاهرات و اعتراضات در بحرین برگزار شده و این تنها آماری است که جمعیت الوفاق ثبت کرده یعنی آمار واقعی احتمالا از این بیشتر است و علاوه بر این تعداد زیادی از شهروندان بحرینی بازداشت شده و موارد زیادی از یورش به خانه‌ها و شکنجه زندانیان وجود دارد و این لیست بسیار بلند است.
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق افزود: در کشور ما انواع مختلف نقض حقوق وجود دارد که در هیچ کشور دیگری دیده نمی‌شود و احتمالا ما از نظر حجم و انواع موارد نقض حقوق بشر در رکورد زده‌ایم.
وی در ادامه گفت: حاکمیت هیچ استثنائی قائل نیست، شیعه، سنی، اسلام‌گرا و لیبرال همه هدف هستند.
الدیهی افزود: وزرای دولت هیچ اطلاعی از تصمیمات مهم کشور ندارند و از روزنامه‌ها از آنها خبردار می‌شوند. آیا این حکومت می‌تواند پیشرفتی داشته باشد؟ قطعا نه، به ویژه که هیچ کس نه مردم نه نمایندگان پارلمان و نه هیچ کس دیگری نمی‌تواند حکومت را مورد سوال و حسابرسی قرار دهد.
وی درباره طرح اپوزیسیون در این کشور گفت: ما مالک طرحی ملی هستیم و برای تحقق خواسته‌ها و رفع نیازهایمان تا بیشترین حد ممکن از توافق ملی جامع حمایت می‌کنیم و آماده مشارکت جهت پایان دادن به این وضعیت بحرانی و همکاری با همه گروه‌های دولتی و مردمی در کشور جهت ارائه راهکاری ملی و جامع هستیم که مورد قبول و توافق همه باشد و به راه حلی ریشه‌ای و دائم برای حل تمامی بحران‌ها و مقابله با تمامی شرایط شود.
وی در ادامه گفت: ما به تمامی جهان و مردم و حاکمیت بحرین و نیز تمامی ناظران و کسانی که وضعیت بحرین را دنبال می‌کنند اطمینان می‌دهیم که ما در اپوزیسیون صاحب یک طرح سیاسی و ملی هستیم و در مرحله آتی با ارائه رویکردهایمان در طرح سیاسی از آن خواهیم گفت.
الدیهی در ادامه رژیم آل خلیفه را متهم کرد که می‌خواهد چهره‌های دیگری را به جای چهره‌های برجسته اپوزیسیون مانند شیخ علی سلمان، ابراهیم شریف، نبیل رجب، و دیگران معرفی کرده و آنها را به محافل و فعالیت‌های سیاسی وارد کند و آنها را به عنوان جایگزین به شهروندان بحرینی تحمیل کند.
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین تاکید کرد، رویکرد جنبش مطابق با معیارهای میهن است و این رویکرد به صورت مرحله‌ای ارائه می‌شود و امیدواریم که با مشارکت دیگران عدالت را محقق سازد.
وی در پایان از تلاش‌های رژیم آل خلیفه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و آن را نمونه دیگری از جدایی حاکمیت از خواست مردم بحرین دانست که با عادی سازی روابط با اسرائیل مخالف بوده و از فلسطینی‌ها، قدس و تمامی ابعاد مساله فلسطین حمایت می‌کنند.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.