استان ها print
شورای شهر همدان قادر به تامین یکباره نیازهای موسسات قرآنی نیست
مهر
0 comment   6 visibility
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 11:03
چکیده مطلب
همدان - رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: شورای شهر همدان قادر به تامین یکباره نیازهای موسسات قرآنی نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدمسعود عسگریان صبح چهارشنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان که با دستور کار بررسی سند جامع آموزش شهروندی همدان و دیدار با فعالان عرصه قرآنی برگزار شد، در خصوص درخواست های کمک اتحادیه و موسسات قرآنی از شورا عنوان کرد: قطعا نمی‌توانیم تمام نیازهای موسسات قرآنی را به یکباره تامین کنیم.
وی گفت: پیشنهاد می شود این اتحادیه پیشنهادات خود را به صورت مکتوب به شورا ارایه دهد تا پس از بررسی، عرصه خدمت رسانی به این موسسات را مشخص کنیم.
سید مسعود عسگریان اضافه کرد: ظرفیت های متعدد و قابل توجهی در شهر همدان در حوزه فرهنگی وجود دارد که با هماهنگی ها می توان از این ظرفیت ها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده کرد.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان نیز گفت: پیشنهاد می‌کنم تفاهم نامه‌ای از سوی شورای اسلامی شهر همدان با اتحادیه‌ موسسات قرآنی منعقد شودتا ضمن تامین منابع مالی و سخت افزاری مورد نیاز برای این کانون‌ها، انتظارات ما نیز در فضای فرهنگی محقق شود.
علی رحیمی‌فر با بیان اینکه برنامه های فرهنگی بازه زمانی مناسبی را می طلبد، افزود: نباید انتظار داشت بعد از انعقاد تفاهم نامه سریع نتیجه حاصل شود چرا که اقدامات فرهنگی زمان بر بوده و در دراز  مدت نتیجه دیده می شود.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز بیان کرد: ما در این نهاد به دنبال توسعه جلسات قرآنی مانند جلسات قرآن مکتب امام زمان(عج) در شهر هستیم تا رفتار اسلامی و قرآنی در جامعه فراگیر شود.
اکبرکاوسی امید با شاره به تاکیدات مقام معظم رهبری اظهار کرد: با توجه به اینکه فعالیت های تخصصی قرآنی حائز اهمیت است اما باید اولویت نخست موسسات و اتحادیه قرآنی ایجاد فرهنگ و رفتار قرآنی است چرا که سبک زندگی اسلامی مبتنی بر رفتار قرآنی است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.