اقتصادی print
فرهنگ آموزش مجازی باید در بین فعالان اقتصادی تقویت شود
ایرنا
0 comment   20 visibility
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 19:59
چکیده مطلب
شیراز- ایرنا- رئیس موسسه آموزشی، پژوهشی و دانشگاه علمی کاربردی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: با وجود استقبالی که آموزش های حضوری می شود اما ضرورت دارد که فرهنگ آموزش مجازی در کشور به ویژه در بین فعالان اقتصادی تقویت شود.
به گزارش ایرنا، حسین میرمحمد صادقی شامگاه چهارشنبه در نشست مدیران آموزش اتاق های سراسر کشور در شیراز افزود: بخش آموزش اتاق های سراسر کشور باید بکوشند در کنار آموزش های حضوری، فرهنگ آموزش مجازی نیز در استان ها ایجاد شود.
وی ادامه داد: هم اینک در موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق شیراز آمادگی برای ارائه آموزش های مجازی وجود دارد.
او اظهار کرد: فعالان اقتصادی ما با آشنا شدن به دانش روز، امکان رقابت بیشتر و بهتری در دنیا خواهند داشت که این مهم می تواند کمک شایانی به اعتلای وضعیت اقتصادی کشورداشته باشد.
میرمحمد صادقی، فعالیت بخش آموزش در عرصه اقتصاد را حائز اهمیت دانست و افزود: بخش آموزش می تواند مشکلات بزرگ بخش اقتصادی کشور را کاهش دهد.
او اضافه کرد: محیط کسب و کار، رقابت های اقتصادی، قوانین، بیمه، کار و مالیات از نقض های بخش خصوصی است که فعالان اقتصادی باید با اصول این بخش ها بیشتر آشنا شوند.
رئیس موسسه آموزشی، پژوهشی و دانشگاه علمی کاربردی اتاق ایران گفت: رویکرد رویکرد ما در آموزش اتاق ایران تمرکز زدایی دوره های آموزشی بوده به طوری که امروز برگزاری دوره ها محدود به تهران نیست و این رویکرد را سال آینده نیز دنبال خواهیم کرد.
او افزود: در سال 90 در بخش آموزش در اتاق های استان ها تعداد 24 دوره آموزشی برگزار شد که این تعداد در سال 96 به 916 دوره رسید که دلیل این رشد نیز، تمرکز زدایی فعالیت های آموزشی در اتاق ها است.
وی تصریح کرد: بر اساس آمار، اتاق شیراز در بخش آموزش با برگزاری 80 دوره به عنوان اتاق برتر در کشور انتخاب شده است.
میرمحمدصادقی افزود: دوره های آموزشی در اتاق باید مفید و عملی باشد و بتوانند در عمل مشکلات و معضلات را حل کنند تا با استقبال روبرو شود.
او گفت: در بخش آموزش نیازهای استان ها باهم متفاوت است بنابراین باید نیازهای آموزشی فعالان اقتصادی هر استان توسط بخش آموزش اتاق ها شناسایی شده و برنامه های آموزشی سال آینده بر اساس آنها تدوین شود.
وی، با اشاره به اینکه اقتصاد دولتی قادر به حل مشکلات نیست افزود: از آنجا که در کشور ما همواره بخش اقتصادی تضعیف و تلاش شده به عنوان بخش غیر ضروری مطرح شود لازم است بخش خصوصی را تقویت کنیم که عمده مبنای این تقویت در مباحث دانشی و تسلط بر مباحث روز در همه حوزه ها است.
میرمحمدصادقی ادامه داد: پارسال مجوز آموزش کارکنان دولت همراه با ارائه مدرک معتبر به ارگان های دولتی به موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران داده شد که برنامه های قابل اجرایی در سطح شهرستان ها در این زمینه در دستور کار داریم.
عضو هیات نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی شیراز هم، با اشاره به برگزاری 80 دوره آموزشی در حوزه های مختلف اقتصادی و توانمندسازی در اتاق شیراز گفت: از این تعداد 40 دوره با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران برگزار شده و در مجموع بیش از سه هزار نفر نیز در این دوره ها شرکت کردند.
یلدا راهدار افزود: ما در اتاق شیراز در برنامه ریزی های آموزشی به دنبال موازی کاری با موسسه های آموزشی استان نیستیم بنابراین پس از شناسایی ضعف ها و نیازهای بنگاه های اقتصادی استان، بر اساس آنها آموزش های متناسب و اثر بخش را ارائه کردیم که با استقبال فعالان اقتصادی استان نیز روبرو شد.
وی ادامه داد: یکی از آسیب شناسی های ما در خصوص برگزاری دوره های آموزشی کارت بازرگانی بود که پس از بازنگری های انجام شده آموزش ها در این دوره ها از هشت ساعت به 24 ساعت کاربردی ارتقای کمی و کیفی داشته است.
او افزود: رویکرد ما در واحد آموزش اتاق شیراز تنها ارائه آموزش های یک طرفه نیست بلکه اقدامات خوبی در مباحث ترویجی از جمله انتشار کتاب و تهیه و تولید فیلم های کوتاه در حوزه های مختلف اقتصادی و کارآفرینی انجام شده که این تولیدات از طریق فضای مجازی دراختیار دی نفعان اتاق شیراز قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: اتاق شیراز در 2 سال اخیر با اقدامات دانش بنیان به سمت اتاق های نسل چهارم حرکت کرده است.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.