فرهنگی print
توضیح هایی درباره یک جلسه
ایسنا
0 comment   13 visibility
پنجشنبه 26 بهمن 1396 ساعت 01:29
چکیده مطلب
رییس هیات‌مدیره انجمن نقاشان در باره جلسه‌ای که شورای هماهنگی انجمن‌های تجسمی با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرد، توضیحاتی داد.
معصومه مظفری ـ رییس هیات‌مدیره انجمن نقاشان ـ به ایسنا گفت که یک شورای تجسمی از هفت انجمن تشکیل شده و مدت‌ها است جلسه هایی برگزار می‌کند. این شورا تا به حال چندین بار با مدیرکل مرکز تجسمی وزارت ارشاد جلسه داشته و اکنون با معاونت هنری به صحبت نشسته است.
به گفته مظفری، این جلسه علاوه بر اعلام آمادگی این شورا برای همفکری، همکاری و ارایه مشورت در فعالیت‌های حوزه تجسمی به معاونت امور هنری موارد دیگری که به مشکلات انجمن‌ها و صنف آن‌ها مربوط می‌شده نیز مطرح شده است.
این نقاش همچنین اظهار کرد که درباره بودجه انجمن‌ها و کم بودن بودجه‌ای که به بخش فرهنگ و هنر اختصاص داده می‌شود، نیز صحبت شده است.
مظفری تاکید کرد در بودجه هنرهای تجسمی موارد مختلفی ذکر شده و چیزی دست انجمن‌ها را نمی‌گیرد. ما هفت انجمن هنرهای تجسمی هیچ‌گاه یک قران هم بودجه ندیدیم.
طبق گفته او مواردی مانند اساسنامه‌های انجمن‌ها، بیمه هنرمندان، وجود خانه تجسمی و ... از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.
رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش همچنین در پاسخ به اینکه آیا درباره ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر نیز صحبتی در این جلسه انجام شده است؟ بیان کرد به دلیل اینکه به تازگی حرفی در این زمینه شنیده نشده است، درباره این موضوع از معاونت هنری پرسشی انجام نشده است.
علی‌اشرف صندوق‌آبادی (انجمن خوشنویسان ایران)، معصومه مظفری (انجمن هنرمندان نقاش ایران)، بهرام کلهرنیا (انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران)، نگار نادری‌پور (انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران)، محمدمهدی رحیمیان (انجمن عکاسان ایران)، علی هاشمی شهرکی (انجمن تصویرگران ایران) و بهزاد اژدری (انجمن هنرمندان سفالگر ایران) در این نشست حضور داشتند.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.