اجتماعی print
تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم بهداشتی و دامپزشکی در دادسرای قم
انا
0 comment   13 visibility
شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 11:22
چکیده مطلب
دادستان عمومی و انقلاب قم از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم زیست محیطی، بهداشتی و دامپزشکی خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از دادستانی کل کشور، مهدی کاهه، دادستان قم گفت: ورود دادستانی به وضعیت بهداشتی تولید و عرضه کنندگان مواد غذایی و مسائل زیست محیطی و دامپزشکی استان در راستای‌ احقاق حقوق عامه است.
وی افزود: عدم رعایت استاندارد در تولید و عرضه مواد غذایی غیربهداشتی از جمله به کار بردن رنگ، اسانس و مواد غذایی غیر مجاز در مواد خوردنی و آشامیدنی و یا استفاده در مواد مصرفی لوازم بازی کودکان جرم و مستلزم برخورد قانونی است.
وی افزود: سیاست دستگاه قضایی قم در مواجهه با عرضه کنندگان متخلف در ابتدا آموزش و فرهنگ سازی با همکاری مراجع ذی ربط و در صورت تکرار، تقاضای مجازات قانونی برای مرتکبین این گونه جرائم است.
کاهه تاکید کرد: شعبه ویژه‌ای در دادسرا جهت رسیدگی‌ به جرائم زیست محیطی، دامپزشکی و بهداشتی اختصاص یافته و دستور تشکیل اکیپ‌های بازرسی با حضور نمایندگان ذی ربط و نماینده ویژه دادسرا صادر شده است.
وی ادامه داد: تاکنون از کارخانجات تولیدکننده مواد غذایی از قبیل سوسیس و کالباس، کارگاه‌های بسته بندی چای و قهوه، کارخانجات تولید آرد، کارخانجات مواد شوینده و... و همچین از فروشگاه‌های عرضه کننده مواد غذایی همچون نانوایی‌ها، شیرینی پزی‌ها، آجیل فروشی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها و ... بازرسی و نتیجه به دادستانی گزارش شده است که با تعدادی از آنان برخورد قضایی صورت گرفته و پرونده قضایی آنان در شعبه تخصصی در حال رسیدگی‌است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.