سیاسی print
لاوروف: حضور ما و ایران در سوریه به درخواست دولت مشروع دمشق بود
ایسنا
0 comment   12 visibility
شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 15:35
چکیده مطلب
وزیر امورخارجه روسیه تاکید کرد: حضور ما و ایران در سوریه بنا به درخواست دولت مشروع این کشور بوده است.
به گزارش ایسنا، سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه یورونیوز در پاسخ به سوالی درباره گام‌های بعدی روسیه، ایران و ترکیه در سوریه و اینکه آیا مسکو، تهران و آنکارا را در خاورمیانه متفق خود به حساب می‌آورد، گفت: ما برای آینده دور برنامه نداریم و فعلا می‌خواهیم آنچه را در سوریه شروع کرده‌ایم، به آخر برسانیم.
لاوروف ادامه داد: وقتی دولت اوباما در قبال توافق‌هایی که برای برقراری آتش بس در سوریه با ما کرده بود با ناتوانی و بی درایتی کامل عمل کرد، چاره‌ای جز این نداشتیم که با کسانی کار کنیم که سر حرفشان می‌ایستند و باوجود رویکرد متفاوتشان، هنوز می خواهند با ما به موضع مشترک و چنان توافقی برسند که تمامیت ارضی سوریه را حفظ کند.
وی تصریح کرد: شرکای ایرانی ما، مثل روسیه از سوی دولت مشروع سوریه دعوت شده بودند تا در جنگ با تروریسم همکاری کنند و ترکیه هم چنین تمایلی را نشان داده است. در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی اولین دور مذاکرات آستانه برای صلح در سوریه برگزار شد و فرایندی را آغاز کرد که منجر به کاهش سریع میزان خشونت در سوریه شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: علاوه‌ بر این، مهم‌ترین رویداد اخیر برگزاری کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی بود که ۱۲ اصل را برای ساختار دولت آینده سوریه پذیرفت. درست است که همه گروه‌های مخالف سوری در سوچی نماینده نداشتند اما تنوع گروه‌های نماینده بخش‌های مختلف جامعه سوریه در این کنفرانس بی سابقه بوده است.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.