بین الملل print
ایران حمله تروریستی به کلیسایی در روسیه را محکوم کرد
انا
0 comment   18 visibility
دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت 08:53
چکیده مطلب
سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی به کلیسایی در داغستان روسیه را به‌شدت محکوم کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، بهرام قاسمی حمله مسلحانه گروه تروریستی داعش به کلیسایی در جمهوری داغستان روسیه را که چندین کشته و مجروح بر جای گذاشت به‌شدت محکوم و با دولت و ملت روسیه و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.
قاسمی افزود: «کشتار بی‌گناهان در مکان‌های مقدس مذهبی و ضدیت با ادیان، شاخصه گروه‌هایی است که برای دهشت‌افکنی و نفرت‌پراکنی‌های خود مرزهای دینی و اخلاقی را در می‌نوردند و هرگونه جنایتی را برای دست یازیدن به اهداف پلیدشان مجاز می‌دانند.»
به گزارش آنا، شبکه‌ خبرگزاری اعماق وابسته به داعش اعلام کرد که گروه تروریستی مسئولیت تیراندازی در اقلیم داغستان در جنوب روسیه را که پنج کشته برجای گذاشته است، برعهده می‌گیرد.
خبرگزاری‌های روسیه شامگاه یکشنبه به‌نقل از وزارت بهداشت اقلیم داغستان گزارش کردند یک مرد به گروهی که در حال خروج از کلیسایی در اقلیم بودند، تیراندازی کرد که به‌دنبال آن، پنج نفر کشته و دست‌کم پنج نفر دیگر زخمی شدند.
وزارت داخلی داغستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد یک مهاجم ناشناس با استفاده از تفنگ شکاری در شهرک کیزیلیار اقدام به تیراندازی کرده که به‌دنبال آن چهار زن که در حال خارج شدن از کلیسا بودند کشته شدند. یک نفر دیگر نیز به‌دنبال شدت جراحات وارده در بیمارستان جانش را از دست داد.
طبق اعلام پلیس، این حمله را یک زن و یک مرد انجام دادند که زن قبل از آن‌که مرد اقدام به تیراندازی به جمعیت کند، از صحنه فرار کرد و سپس از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.