بین الملل print
رسانه ترک: سران پ.ک.ک و دولت اسد برای ورود ارتش سوریه به عفرین توافق کردند
ایرنا
0 comment   11 visibility
دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت 14:44
چکیده مطلب
آنکاراـ ایرناـ روزنامه استار چاپ ترکیه در خبری اعلام کرد که در پی توافق صورت گرفته میان سران حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) با مقامات ارشد دولت بشار اسد، ارتش سوریه وارد عفرین شده و به صفوف نیروهای پ.ک.ک و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) خواهند پیوست.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از این رسانه، همزمان با آغاز عملیات شاخه زیتون، عوامل پ.ک.ک و نمایندگان دولت سوریه با ابتکار قدرت های غربی بر سر میز مذاکره نشسته و در توافقات اولیه، فرماندهی پلیس عفرین به نیروهای دولتی سوریه واگذار شد.
به نوشته این رسانه، فشار روسیه بر سران پ.ک.ک تاثیر گذار بوده و روز گذشته در مذاکرات نهایی، ورود ارتش سوریه به عفرین و کمک به جنگجویان کُرد سوریه مورد توافق طرفین قرار گرفته است.
استار اضافه کرد: در مقابل پذیرش دولت فدرالی پ.ی.د از سوی دولت مرکزی دمشق، سران پ.ک.ک و پ.ی.د نیز 52 پایگاه نظامی و شمار زیادی از مدارس و ادارات دولتی را به نیروهای دولتی سوریه واگذار می کنند.
به گزارش ایرنا، روزنامه استار اواخر سال گذشته میلادی در خبری مدعی شده بود که دولت سوریه با نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) در خصوص کنترل محله های مرکزی شهر حلب توافق کرده و در حال همکاری است.
این رسانه در این خبر اضافه کرده بود که بر اساس اطلاعات دریافتی از منابع موثق محلی، دولت سوریه و نیروهای کُرد سوری بر سر موضوع کنترل مناطق شیخ مقصود، شیخ حیدر، اشرفیه و هلوک از شهر حلب و همچنین برافراشته شدن پرچم دولت مرکزی در کنار پرچم این گروه ها به توافق رسیده اند و پس از این توافق، پرچم های دولت سوریه در مناطق مرکزی حلب در کنار پرچم نیروهای کُرد سوری برافراشته شده است.
این رسانه نوشت: دولت بشار اسد و نیروهای پ.ی.د همچنین در خصوص مقابله با تهدید ترکیه نسبت به عفرین مذاکراتی را نیز انجام داده اند.
سیاست دولت ترکیه در سوریه حذف دولت بشار اسد است و این واقعیت موجب همکاری نیروهای ارتش سوریه با معرضان کُرد سوری به منظور مقابله با تهدیدات ترکیه شده است.
خاورم/1905
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.