علمی print
درباره خواب کودکان، نکات مفید
نی نی بان
0 comment   5 visibility
چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت 14:29
چکیده مطلب
خواب، یکی از مواردی که کودک را به آرامش می رساند و تاثیر زیادی روی رشد و سلامتی کودک شما دارد.
خواب، یکی از مواردی که کودک را به آرامش می رساند و تاثیر زیادی روی رشد و سلامتی کودک شما دارد. شما باید تا جایی که می توانید شرایط خواب راحت را برای کودک خود ایجاد کنید.
حتما کودک خود را روی یک تشک نرم بخوابانید و همیشه قبل از خواب یک لباس راحت و مناسب خواب به او بپوشانید. اگر کودک شما جزو کودکانی است که در حین خواب زیاد غلت می خورد بهتر است یک بالشت یا یک پتو پشت کودک خود قرار دهید تا او از روی تخت یا تشک به روی زمین نیافتد.
فوت و فن خواب کودک خود را پیدا کنید و آن را به کار بگیرید. مثلا اگر کودک شما با پستانک یا شیشه شیر می خوابد به او پستانک بدهید. یا اینکه ممکن است کودک شما با صدای موسیقی به خواب رود و یا در سکوت کامل. شما باید همیشه او را با عادات و فوت و فن خاص خود بخوابانید تا در کمال آرامش بخواب رود.
اگر هنوز کودک شما پوشک می شود از پوشک های ویژه شب استفاده کنید. تا لایه های محافظ اضافی داشته باشد و کودک شما در حین خواب به دلیل رطوبت بیدار نشود و به راحتی به خواب رود.
سعی کنید او را با لباس خواب پوشاندن و شعر و قصه خواندن آماده خوابیدن کنید و با این کار اعلام کنید که زمان خوابیدن او فرا رسیده است.
کودک شما ممکن است تا پایان چهار ماهگی نیمه شب بیدار شود و شیر بخورد ، یا این که گریه کند. شما سعی کنید برنامه شیر خوردن کودک را طوری تنظیم کنید که شب ها قبل از خواب یک وعده کامل شیر خورده باشد. تا هم او راحت تر بخوابد و هم لحظه به لحظه شما را بیدار نکند و باعث به هم خوردن خواب شما شود. البته بیدار شدن نیمه شب کودک در این سن ، طبیعی است.
اگر کودک شما شبی دیر خوابید او را صبح زود بیدار نکنید و اجازه دهید ساعات خواب او کامل شود تا نصف و نیمه و بی حوصله از خواب بیدار نشود.
کودکان تا چهار ماهگی شب ها کم می خوابند و زیاد بیدار می شوند. شما باید زمانی که او بیدار می شود از همسر خود برای نگه داری از او کمک بگیرید. تا خدایی نکرده خواب آلودگی شما باعث نشود که هشیاری خود را از دست بدهید و نتوانید از عهده نگه داری کودک بر آیید.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.