بین الملل print
کره شمالی در اختتامیه المپیک زمستانی شرکت می کند
ایرنا
0 comment   29 visibility
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 08:15
چکیده مطلب
پکن - ایرنا - همزمان با سفر 'ایوانکا ترامپ' دختر رییس جمهور آمریکا برای شرکت در آیین اختتامیه المپیک زمستانی کره جنوبی، یک هیات بلند پایه از کره شمالی نیز در این مراسم شرکت خواهد کرد.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از قول وزارت اتحاد این کشور گزارش کرده است ریاست هیات عالی رتبه کره شمالی با 'کیم یونگ چول' رییس حزب حاکم بر کره شمالی است.
به گفته وزارت اتحاد کره جنوبی، سفر این هیات عالی رتبه که شامل 8 نفر هستند از روز یکشنبه 25 فوریه ( 6 اسفند) آغاز و سه روز ادامه دارد.
'ری سان گوان' رئیس آژانس کره شمالی در امور دو کره از دیگر اعضای این هیات 8 نفره کره شمالی است.
وزارت اتحاد کره جنوبی گفته است از نظر دولت این کشور، حضور این هیات در بهبود روابط بین دو کره و ایجاد صلح در شبه جزیره کره و همچنین عاری سازی منطقه از سلاح های هسته ای موثر خواهد بود.
با توجه به اینکه 'کیم یونگ چول' رییس حزب حاکم بر کره شمالی در فهرست تحریم های یک جانبه کره جنوبی قرار دارد ممکن است سفر این هیات با مشکل مواجه شود.
یک هیات عالی رتبه از کره شمالی شامل 'کیم یو جونگ' خواهر رهبر کره شمالی و 'کیم یونگ نام' مرد شماره دو این کشور نیز در مراسم افتتاح المپیک زمستانی 'پیونگ چانگ' شرکت داشتند.
در جریان این سفر و در خلال نشست سه ساعته خواهر و مرد شماره دو کره شمالی با رئیس جمهوری کره جنوبی در سئول، خواهر رهبر کره شمالی، رییس جمهور کره جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرد.
در عین حال یک مقام رسمی از دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به یونهاپ گفته است 'مون جائه این' رئیس جمهور احتمالا با نماینده کره شمالی در این سفر دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
بیست و سومین دوره مسابقات المپیک زمستانی پیونگ چانگ از 9 (20 بهمن) آغاز شده و تا 25 فوریه (6 اسفند 96) ادامه دارد.
دوازدهمین دوره رقابت های پارالمپیک زمستانی هم از 9 تا 18 مارس (15 اسفند تا 27 اسفند 96) در شهر 'پیونگ چانگ' کره جنوبی برگزار خواهد شد.
**آساق**1904**
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.