استان ها print
پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه دوخطه کردن راه آهن قزوین- تهران
ایسنا
0 comment   10 visibility
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 14:21
چکیده مطلب
معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن شمال غرب از پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه دوخطه کردن راه‌آهن قزوین تا تهران خبر داد.
«منوچهر صفری» معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن شمال غرب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون زیرسازی حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد پروژه «زنجان - قزوین» به پایان رسیده و این در حالی است که پروژه «قزوین - تهران» در زیرسازی و روسازی با پیشرفت ۹۵ درصدی همراه بوده است.
وی افزود: اگر مشکل معارضات تاکستان برطرف شود می‌توان انتظار داشت تا اواسط سال آینده پروژه به بهره‌برداری برسد.
صفری گفت: تاکنون برای انجام این پروژه ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و پیش‌بینی‌شده تا ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه نیز مورد نیاز باشد.
معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن شمال غرب خاطرنشان کرد: پروژه دوخطه کردن قزوین تا تهران یک پلاک آن در حوزه نگهداری راه‌آهن منطقه شمال غرب هست و مابقی آن مربوط به راه‌آهن تهران است.
وی ادامه داد: در حوزه قزوین زیرسازی و روسازی ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی را داشته اما افتتاحیه با اتمام پروژه محور «زنجان - تهران» هم‌زمان انجام خواهد گرفت.
وی یادآور شد: محور «زنجان - قزوین» ۱۷۱ کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر ۶۰۰ میلیارد تومان است که یک معارض در محدوده تاکستان وجود دارد و اگر برطرف شود اواسط سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی یادآور شد: برای راه‌آهن تاکستان نگاه ویژه‌ای وجود دارد و تاکنون اقداماتی از قبیل دیوار حریم، نمازخانه، ایستگاه و پاسگاه نوسازی شده است.
معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن شمال غرب خاطرنشان کرد: بنا به مشکلاتی که تاکنون وجود داشته اجازه داده نشده تا خط دوم شروع شود اما زمانی که آغاز شود نیازمندی‌های شهر و نظر مسئولان را مدنظر قرار خواهیم داد تا با اجرای پروژه مشکلات و نیازهای شهر برطرف شود.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.