فناوری print
عملکرد سوپر ماریو ران خیلی ضعیف تر از آن چیزی بود که تصور می شد
دیجیاتو
0 comment   24 visibility
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 14:16
چکیده مطلب
عملکرد ضعیف تر از انتظار سوپر ماریو ران بر کسی پوشیده نیست. با وجود اینکه بازی در سال گذشته بیشترین دانلود را بین بازی های اندرویدی داشت و در کمتر از یک سال هم توانست رکورد 200 میلیون دانلود را روی iOS به ثبت برساند ولی نسخه پولی بازی را تنها درصد کمی از بازیکن...
عملکرد ضعیف تر از انتظار سوپر ماریو ران بر کسی پوشیده نیست. با وجود اینکه بازی در سال گذشته بیشترین دانلود را بین بازی های اندرویدی داشت و در کمتر از یک سال هم توانست رکورد 200 میلیون دانلود را روی iOS به ثبت برساند ولی نسخه پولی بازی را تنها درصد کمی از بازیکن ها خریداری کردند.
در حال حاضر فایر املبم هیروز موفق ترین بازی نینتندو روی موبایل به حساب می آید
اما حالا گزارشات به دست رسیده از وب سایت آماری Sensor Tower روی دیگر عملکرد ساخته نینتندو را روی اسمارت فون ها نشان می دهد؛ بازی حتی از آن چیزی که تصور می شد هم ضعیف تر ظاهر شده است. داده های این وب سایت نشان می دهند ماریو ران سال اول عرضه خود را با درآمد 56 میلیون دلار پشت سر گذاشت.
برای مقایسه دیگر ساخته نینتندو روی موبایل یعنی فایر املبم هیروز (Fire Emblem Heroes) در حالی که تعداد نسخه های دانلود شده اش حدود یک دهم ماریو ران است اما توانست بیش از 5 برابر این بازی درآمدزایی کند و در سال نخست انتشارش 295 میلیون دلار به فروش برساند.
نمایی از عملکرد چهار بازی کلش رویال، پوکمون گو، فایر امبلم هیروز و سوپر ماریو ران در سال اول عرضه؛ همچنان پوکمون گو با اختلاف نسبتا خوبی در رتبه نخست قرار دارد.
با این درآمد اگر فایر املبم هیروز را یک بازی 60 دلاری در نظر بگیریم، این عنوان توانسته 4.9 میلیون نسخه بفروشد. عملکردی مشابه با Splatoon 2 که البته با بروزرسانی های خوب توسعه دهنده برای فایر املبم هیروز بازی می تواند به موفقیت های بیشتری دست پیدا کند.
با توجه به گفته کارشناسان عدم موفقیت های ماریو ران به دو علت بود: انحصاری زمانی بودن برای iOS و بازخوردهای منفی به خاطر مدل پرداخت درون برنامه ای خود. اگر چه سیاست «انحصاری زمانی» روی بازی هایی همانند کلش رویال جواب داد ولی در ماریو ران دقیقا عملکردی عکس داشت.
بازی بعدی نینتندو روی موبایل باز هم ماریو خواهد بود.
ماریو ران زمانی به اندروید آمد که بازی به خاطر جو منفی پیرامونش دیگر هایپ اولیه را نداشت و از طرفی مدل درآمدزایی این عنوان مناسب سیستم عامل اندروید نبود. در ماریو ران تنها بخشی از بازی رایگان است و برای تجربه آن باید 9.99 دلار بپردازید. در هر صورت امیدواریم نینتندو اشتباهش را با ماریو کارت تور تکرار کند.
این بازی ریسینگ که چند هفته پیش برای اسمارت فون ها تایید شد، قرار است در بازه زمانی آوریل 2018 (فروردین 97) تا مارس 2019 (اسفند 97) منتشر شود و با توجه به گفته نینتندو، از مدل درآمدی «شروع رایگان» استفاده خواهد کرد. یعنی احتمال دارد با سیستمی شبیه به ماریو ران رو به رو باشیم.
در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:
آیا Cuphead برای موبایل عرضه خواهد شد؟
بازی موبایل دیگری از روی سریال Game of Thrones ساخته می شود
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.