اجتماعی print
افزایش ۹ تا ۲۵ درصدی حق الجلسه اعضای شورای شهر و روستا
مهر
0 comment   4 visibility
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 14:49
چکیده مطلب
سخنگوی شورای عالی استان‌ها، گفت: در سومین جلسه علنی شورای عالی استان‌ها مصوب شد حق‌الجلسه اعضای شورای شهر و روستا ۹ تا ۲۵ درصد افزایش یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، امیر شهلا در حاشیه سومین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران درباره مصوبات جلسه امروز شورا گفت: مقرر شد اعضای عالی استان‌ها نظر مشورتی خود را درباره بودجه‌های سنواتی و برنامه‌های پنج‌ ساله اعلام کنند و در تدوین این موارد نظرات اعضای شورا نیز لحاظ شود.وی ادامه داد: رئیس شورای عالی استان‌ها نیز به سازمان برنامه و بودجه کشور نامه‌ای نوشته است که از نظرات اعضای شورای عالی نیز در بودجه‌های سنواتی و برنامه پنج ساله استفاده شود.
سخنگوی شورای عالی استان‌ها گفت: یکی دیگر از مواردی که امروز مورد بحث قرار گرفت تأمین منابع درآمدی پایدار برای شهرداری‌های کشور است.
شهلا ادامه داد: وضعیت عوارض در شهرها دچار تغییر و تحول شده است و شهرداری‌ها منابع لازم را برای خودگردانی ندارند و برای تأمین منابع لازم نیاز به کمک‌های دولت دارند.
وی افزود: در جلسه امروز درباره عدم حضور نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد نیز بحث شد چرا که ماه‌هاست در جلسات یزد حضور ندارد و در این خصوص اختلافاتی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان وجود دارد و مقرر شد اعضای شورای شهر با نامه‌ای که به آیت‌الله شاهرودی می‌نویسند با حفظ حقوق اقلیت‌ها زمینه و شرایط را برای حضور در جلسات این عضو شورا فراهم کند.
سخنگوی شورای عالی استان‌ها  افزود: در بخش دیگر از این جلسه آیین‌نامه حقوق و دستمزد شوراهای شهر و روستا و بخش نیز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه 30 تا 40 درصد از حقوق اعضا کاهش پیدا کرده بود ضرورت اصلاح آیین‌نامه حقوق و مزایا دیده می‌شد و این موضوع مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد حقوق این افراد از 9 تا 25 درصد افزایش پیدا کند.
شهلا ادامه داد: حدود 12 سال است که حقوق و دستمزد اعضای شورای شهر و روستا تغییر نکرده است و اعضا بر اساس حق‌الجلسه حقوق دریافت می‌کنند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.