سیاسی print
رژیم صهیونیستی و آمریکا در برابر جمهوری اسلامی ایران به ذلت افتادند
ایرنا
0 comment   23 visibility
جمعه 4 اسفند 1396 ساعت 14:09
چکیده مطلب
اردبیل-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: این روزها دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل در برابر نفوذ پرقدرت و پرهیبت کشورمان به نهایت ذلت افتاده و در کنفرانس های بین المللی حمال آهن شدند.
به گزارش ایرنا،آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه امروز اردبیل افزود: اخیرا نماینده آمریکا در سازمان ملل تکه آهنی به سازمان ملل آورد و ادعا کرد که قطعه ای از موشک پرتاب شده از یمن به ریاض است و این هفته نخست وزیر اسرائیل تکه آهنی به کنفرانس امنیتی مونیخ برده و ادعا کرده قطعه ای از پهپاد ایران است.
وی اظهار کرد: در این اقدام مفتضحانه آنها از چند جهت مفتضح تر می شوند. اول از جهت دروغی که می گویند، چون سازمان ملل با صراحت اعلام کرد که از ایران هیچ سلاحی قابل حمل به یمن نیست، دوم تشخیص اینکه این تکه از سلاح چه کشوری است با خود قطعه ثابت نمی شود بلکه از طریق کارشناسان و از طریق رادارهای ماهواره ای و ابزارهای پیشرفته مشخص می گردد.
امام جمعه اردبیل گفت: همچنانکه ایران چند سال پیش بطور علمی به چمهوری آذربایجان ثابت کرد که پهپاد اسرائیلی از لنکران بلند شده و در آسمان نطنز توسط پدافند ایران ساقط شده است.
عاملی ادامه داد: سوم نشان عجز و ذلت و ناتوانی آمریکا و اسرائیل است و آنها در تمام مقاصد خود ناکام مانده اند و حالا برای سرپوش گذاشتن به ناکامی خود می خواهند بگویند طرف ما شبه نظامیان حوثی یا فلسطینی نیست بلکه ایران قضیه را مدیریت می کند.
وی اضافه کرد: چهارم شان ایران با این کارها به صورت فوق العاده مخصوصا در عالم اسلام بالا می رود چون عالم اسلام مشحون از نفرت به آمریکا و اسرائیل و عربستان و سران و زمامداران بی غیرت عربی است و در حال حاضر امت اسلام، ایران را تنها نظام سیاسی آرمانی اسلام می دانند.
عاملی اظهار کرد: امت اسلامی در برابر این شانتاژها از سردمداران کفر می پرسند شما که به یک موشک که به طرف عربستان پرتاب می شود حساس هستید چرا در برابر بمباران هزار روز مردم بیچاره یمن توسط عربستان که روزانه ده ها بمب و موشک بر سر آنها می ریزد و در برابر محاصره وحشتناک آنها خاموش هستید؟ شما که به یک پهپاد مجهول در آسمان اسرائیل حساس هستید چرا در برابر کشتار 70 ساله فلسطینی ها و محاصره غزه که اسرائیل آنجا را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده ساکت هستید؟
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری سپس به عربده کشی های آمریکا در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: همه این عصبانیت ها و اقدامات مخرب علیه ایران از ناکامی های آنها در منطقه نشات می گیرد.
وی با اشاره به اعلان اخیر دولت آمریکا که 'دیگر برجام را تمدید نخواهیم کرد' گفت: از بهانه تراشی های امروز آمریکا معلوم می شود که آنها از اول در صدد تعامل نبودند بلکه در صدد تحمیل بودند و حالا که مقصود آنها تامین نشده عصبانی هستند و این نکته را مقام معظم رهبری در همان زمان تصریح کردند و فرمودند: 'من هیچ‌وقت نسبت به مذاکره‌ با آمریکا خوش‌بین نبودم. '
امام جمعه اردبیل بیان کرد: قبول تحمیل آمریکا، زیربار برده داری بدون زنجیر رفتن است و شأن ملت بزرگ ما بسیار وسیع تر از اینگونه ذلت است.
7110/ 1257
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.