علمی print
روش آی یو آی برای حاملگی، چقدر مطمئن است؟
نی نی بان
0 comment   7 visibility
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 09:39
چکیده مطلب
آی یو آی هم مانند هر روش درمانی دیگری یک شانس موفقیت دارد و نمی توانیم بگوییم زوجی که آی یو آی می کنند بارداری صد در صد برای شان اتفاق می افتد.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام من 5 سال است ازدواج  کردم بعد 2 سال از ازدواجم تصمیم به بارداری گرفتم بعد 6 ماه باردار شدم ودر سه ماهگی سقط شد الآن یک سال و نیم است تصمیم به بارداری گرفتم باردار نشدم مشکلاتی که دارم؛ پرولاکتین داشتم،عمل لاپاروسکوپی تشخیصی هم داشتم مشکل جدی نبوده قرص کلومفین هم فایده نداشت متفورمین هم می خورم رفتم دکتر گفت شما عجله داری آی یو آی کن می خواستم بدانم جواب می ده آزمایش اسپرم همسرم مشکلی نداشته ممنون از راهنمایی تان.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز آی یو آی هم مانند هر روش درمانی دیگری یک شانس موفقیت دارد و نمی توانیم بگوییم زوجی که آی یو آی می کنند بارداری صد در صد برای شان اتفاق می افتد. با توجه به سابقه یک سال و نیم باردار نشدن بهتر است که تحت نظر یک کلینیک نازایی باشید تا یک سیکل درمان اصولی برای شما در نظر گرفته شود. ممکن است پزشک فوق تخصص نازایی هم با توجهب ه شرایط شما صلاح ببینند که برای تان آی یو آی انجام دهند ولی باید بدانید که این روش هم تضمین صد در صدی ندارد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.