علمی print
زود رنج بودن کودک، دلیلش چیست؟
نی نی بان
0 comment   9 visibility
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 13:13
چکیده مطلب
به تازگی وقتی کسی خیلی بلند بخنده یا کسی کنارش جیغ و داد کنه، همینطور اگه کسی سرش داد بزنه ، ناراحت میشه و گریه میکنه، دلیلش چیه؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: با سلام و خسته نباشید. من یه دختر 20 ماهه دارم و الان هم باردارم . تقریبا 16 ماهه بود که از شیر گرفتمش و چند بار بهم گفت میخوام که قانعش کردم و نخواست که شیر بخوره و الان هم دیگه براش مهم نیست ولی به تازگی وقتی کسی خیلی بلند بخنده یا کسی کنارش جیغ و داد کنه، همینطور اگه کسی سرش داد بزنه ، ناراحت میشه و گریه میکنه یا اگه دو نفر با هم دعوا کنند گریه میافته یا حالت غمناکه به خودش میگیره، البته نه اینکه تو کوچه کسی دعوا کنه، بیشتر به دعواهای اعضای خانواده عکس العمل نشون میده، به نظر شما دلیلش چیه؟ و اینکه بهم گفتن عقده ای شده بچه، به نظر شما درسته؟ قبلا هم اگه خودم سرش داد میزدم گریه میافتاد .
پاسخ دکتر علی اصغر حلیمی، متخصص اطفال:
دوست عزیز همه بچه ها از 18 ماهگی تا 3 سالگی حساس می شوند و دچار حالت های از خشم می شوند، غذا نمی خورند، اجازه نمی دهند لباسش را عوض کنید، زودرنج می شوند و سریع گریه می کنند، جیغ و لگد می زنند و بعضی سرشان را به دیوار می کوبند و خود و دیگران را گاز می گیرند. همه اینها روند طبیعی تکاملی کودک است. لذا توصیه می شود مادر فقط مانع رفتار خطرناک بچه شود و رفتارهای خوبش را تشویق کند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.