ورزشی print
استقلال در اهواز به رده سوم رسید، حسینی دربی را از دست داد/ ذوب آهن به دنبال نایب قهرمانی
نامه نیوز
0 comment   11 visibility
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 17:50
چکیده مطلب
تیم استقلال تهران با شکست فولاد خوزستان توانست به رده سوم مسابقات لیگ برتر صعود کند.
در ادامه مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر عصر امروز استقلال تهران از ساعت 16 در اهواز به مصاف فولاد خوزستان رفت.
به گزارش نامه نیوز، استقلال با ترکیب سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، لئوناردو پادووانی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، امید ابراهیمی، فرشید باقری، داریوش شجاعیان، سرورجباروف،  ماما بابه تیام و محسن کریمی بازی را آغاز کرد.
در تیم پورموسوی نیز  احسان مرادیان، فرزاد جعفری، پیمان شیرزادی، ایوب والی، عبدالله کرمی، رحیم زهیوی، ایمان مبعلی، علی اصغر عاشوری، صابر حردانی، سینا مریدی و حسن بیت سعید در ترکیب اصلی قرار گرفتند.
هنوز سه دقیقه از بازی نگذشته بود که تیام روی پاس جباروف با فرار از سمت راست توانست دروازه فولاد را در غیاب حامد لک مصدوم بازی کند تا نشان دهد مهاجم زهرداری است. همین بازیکن در دقیقه 8 توپ را از سمت راست روی دروازه ارسال کرد که با ضربه سر چشمی گل دوم میهمان نیز به ثمر رسید.
فولاد که نمی خواست بازی را در خانه واگذار کند در دقیقه 13 روی ارسال از ضربه ایستگاهی و ضربه حسن بیت سعید گلزنی کرد تا فاصله کم شود اما 4 دقیقه بعد استقلال روی یک ضد حمله صاحب موقعیت شد که ضربه باقری در ریباند با ضربه تمام کننده شجاعیان به گل سوم تیم شفر تبدیل شد.
هر دو تیم در ادامه یک موقعیت خوب داشتند که از دست دادند و بازی در نیمه نخست با برتری سه بر یک استقلال خاتمه یافت. ضمن اینکه در اواخر این نیمه پادووانی به شدت مصدوم و راهی بیمارستان شد و شفر نیز خسرو حیدری را جانشین او کرد.
نیمه دوم با حملات فولاد برای جبران گل های خورده و دفاع منطقی استقلال برای حفظ نتیجه آغاز شد. شفر در اواسط نیمه قربانی را جانشین محسن کریمی کرد و بعد از او نیز جابر انصاری به جای جباروف به میدان رفت.
فولاد از نقاط مختلف زمین حملات مختلفی را طراحی کرد اما راهی به دروازه استقلال نمی یافت. پورموسوی برای تغییر در تیمش آرش افشین، مجتبی حقدوست و زلیکانی را به جای شیرزادی، مبعلی و عاشوری به میدان فرستاد.
حملات فولاد ادامه پیدا کرد و استقلال نیز روی ضد حملات خطرناک نشان می داد. در دقیقه 82 حسین حسینی به خاطر اتلاف وقت از داور اخطار گرفت تا بازی حساس مقابل پرسپولیس را از دست بدهد. گلر جوان که از این اتفاق به شدت عصبانی بود  ابتدا با فرشید باقری به طور فیزیکی درگیر شد و پس از آن با عصبانیت به داور اعتراض کرد و تا پایان بازی با حالتی عصبی به کار ادامه داد.
با اعلام 5دقیقه به عنوان وقت تلف شده فولاد امیدوار شد که بتواند در وقت اضافه گلزنی کند اما این استقلال بود که در سومین دقیقه از وقت های تلف شده روی فرار جابر انصاری به گل چهارم رسید. انصاری با پاس در عرض تیام را در موقعت گلزنی قرار داد و مهاجم سنگالی نیز دبل کرد و در نهایت استقلال توانست با پیروزی چهار بر یک در اهواز سه امتیاز حساس بگیرد و خود را تا رده سوم جدول بالا بکشد.
پیش از این مسابقه دو دیدار به طور همزمان از ساعت 15:30 در جم و اصفهان برگزار شد.
در جم پارس جنوبی به مصاف تراکتورسازی تبریز رفت که این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه یافت. امید سینک در دقیقه 2 از روی ضربه ایستگاهی دروازه تراکتورسازی را باز کرد اما احسان پهلوان در دقیقه 62 کار را به تساوی کشاند.
در اصفهان نیز ذوب آهن میزبان پدیده مشهد بود و دو بر یک پیروز شد تا همچنان مدعی کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ باشد. کی روش استنلی در دقیقه 20 گل اول را به سود تیم اصفهانی به ثمر رساند و پدیده در دقیقه 41 با پنالتی اکبر صادقی بازی را به تساوی کشاند. در حالی که بازی با تساوی در حال اتمام بود تبریزی در سومین دقیقه از وقت های تلف شده گل سه امتیازی برای تیم قلعه نویی به ثمر رساند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.