سیاسی print
اعلام آتش بس یک ماهه در سوریه، طرح آمریکایی، سعودی، اسرائیلی است
میزان
0 comment   8 visibility
یکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 10:02
چکیده مطلب
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: اعلام آتش‌بس یک‌ماهه در سوریه، طرح آمریکایی، سعودی، اسرائیلی است که فرانسه و انگلیس هم در تصویب این قطعنامه نقش دارند و هدفشان این است که در آینده پایتخت سوریه را مورد تهدید قرار دهند.
حسن هانی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره تأثیر آتش بس ۳۰ روزه سازمان ملل در سوریه در حل بحران غوطه شرقی اظهار داشت: غوطه شرقی یکی از مناطق مهم اطراف دمشق است که پایتخت سوریه را به نقاط مختلفی از جمله شمال شرق و شرق سوریه مرتبط می‌کند.
وی افزود: از آغاز بحران سوریه گروهک‌های تروریستی داعش و جیش الاسلام و القاعده و حتی داعش در این منطقه متمرکز شده‌اند تا در آینده بتوانند با سازماندهی نیرو‌های خود، حمله گسترده‌ای را به دمشق داشته و آنجا را تصرف کنند.به همین دلیل تحرکات مشکوکی از سوی آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی برای تقویت این گروهک‌ها آغاز شده است.
بیشتر بخوانید:
قطعنامه آتش بس سوریه تصویب شد / القاعده، جبهه‌النصره و داعش معاف از آتش بس
استقبال ترکیه از تصویب قطعنامه آتش‌بس ۳۰ روزه در سوریه
استقبال دو گروه تروریستی در غوطه از قطعنامه شورای امنیت
هانی‌زاده تصریح‌کرد: در طول ماه‌های گذشته ارتش سوریه و محور مقاومت توانستند بخش‌هایی از غوطه غربی را پاکسازی کنند و زمانی که ارتش سوریه برای پاکسازی غوطه شرقی وارد عمل شد، آمریکایی‌ها پیشنهاد کردند که یک آتش بس یک ماهه‌ در این منطقه انجام شود؛ به بهانه اینکه ارتش سوریه غیر نظامیان را مورد حمله قرار داده است.
کارشناس مسائل غرب آسیا عنوان کرد: به هر حال با این اعلام آتش بس شورای امنیت سازمان ملل؛ القاعده، داعش، جبهه النصرة و جیش الاسلام را از درگیری‌ها کنار کشید اما به‌نظر می‌رسد شطرنج نظامی و سیاسی موجود در سوریه از ادلب به سمت غوطه شرقی هدایت شده و آمریکایی‌ها سعی می‌کنند با فشار بر دمشق، امتیازاتی از دولت بشار اسد بگیرند.
هانی‌زاده بیان داشت: این آتش‌بس یک ماهه سازمان ملل در سوریه، بحران در سوریه را حل نخواهد کرد. مشکل سوریه اخراج گروهک‌های تروریستی است که آمریکا، ترکیه و عربستان و رژیم صهیونیستی با آن مخالفت می‌کنند. بنابراین آتش‌بس یکماهه فرصتی به گروهک‌های تروریستی خواهد داد که تجدید قوا کنند و بتوانند اسلحه جدیدی دریافت کنند.
هانی‌زاده گفت: بنابراین اعلام آتش‌بس یک‌ماهه در سوریه، طرح آمریکایی، سعودی، اسرائیلی است  که فرانسه و انگلیس هم در تصویب این قطعنامه نقش دارند و هدف‌شان این است که در آینده پایتخت سوریه را مورد تهدید قرار دهند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.