استان ها print
دانشگاه ها مهارت های زندگی مشترک را به دانشجویان ارائه دهند
مهر
0 comment   7 visibility
یکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 13:22
چکیده مطلب
خرم‌آباد- معاون منابع انسانی و آموزش دادگستری لرستان گفت: دانشگاه‌ها در راستای اصلاح مشکلات روان‌شناختی و ارائه مهارت‌های زندگی مشترک به دانشجویان تلاش کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، رحیم عزیزی ظهر یکشنبه در نشست با اساتید دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه صدها عامل برای طلاق وجود دارد، اظهار داشت: برگزای این جلسات باعث ایجاد یک رابطه بین دانشگاه به عنوان مرجع آموزشی و تربیتی و دستگاه های اجرایی می شود و قدم های مبارکی برای پیشگیری از طلاق است.
وی یادآور شد: تاکنون سعی داشته ایم اگر دانشجویان بخواهند به نیت اینکه مشکلی را از جامعه حل کنند به طور عملی و از نزدیک در جریان امور قرار بگیرند و از ارائه کمک به آن ها مضایقه نکرده ایم و از این پس نیز این حمایت ها ادامه خواهد داشت.
معاون منابع انسانی و آموزش دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه حل معضلات اقتصادی جامعه نه از عهده دانشگاه و نه از عهده دادگستری ساخته است اما این دو نهاد می توانند در حل معضل های روانشناختی جوانان اقدام کنند، افزود: دو نهاد عمده داریم که اگر کار خود را درست انجام دهند می توانند معضل ها را حل کنند، آموزش و پرورش و آموزش عالی کثیرترین اقشار جامعه را تحت پوشش دارند و می توانند در اصلاح مباحث روانشناختی آن ها و ارائه آموزش های مهارت زندگی  اقدام کنند.

عزیزی با بیان اینکه همه زوجینی که برای طلاق اقدام می کنند دارای تحصیلات هستند، تصریح کرد: همین افراد اگر در راستای امور خانواده تربیت می شدند، امروز معضل طلاق اینقدر ریشه دار نمی شد.
وی با اشاره به اینکه تقاضا داریم بیشتر به امرو خانوادگی و شناختی دانشجویان در دانشگاه ها دقت کنید، ادامه داد: نهاد آموزش عالی و آموزش و پرورش دو رکن اصلی تربیتی جامعه هستند، تقاضا داریم در قالب واحد درسی و اصلاح سرفصل ها مطالب بیشتری پیرامون ازدواج و مهارت های زندگی به دانشجویان ارائه شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.