ورزشی print
پشت پرده تغییر زمان دیدار پرسپولیس و استقلال
جام نیوز
0 comment   11 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 09:13
چکیده مطلب
 زمان دیدار حساس استقلال تهران و پرسپولیس در هفته بیست‌و پنجم تغییر کرد.
  به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، زمان دیدار حساس استقلال تهران و پرسپولیس در هفته بیست‌و پنجم تغییر کرد. کمیته مسابقات از تغییر ساعت بازی استقلال و پرسپولیس در هفته بیست‌و پنجم لیگ برتر خبر داد‌. به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، دیدار ‌2 تیم  فوتبال استقلال و پرسپولیس از هفته بیست‌و پنجم لیگ برتر روز ‏پنج‌شنبه‌۱۰‌اسفند ساعت ۱۵:۴۵ آغاز می‌شود. ‏پیش از این قرار بود داربی ۸۶ ساعت‌۱۷:۲۰ برگزار شود.
تغییر زمان بازی داربی آن هم در شرایطی که ذوب‌آهن نزدیک‌ترین رقیب پرسپولیس در جدول هم در همان روز بازی داشت، شائبه‌‌هایی را ایجاد کرد. به خصوص این‌که کانال‌های هواداری پرسپولیس حسابی به بازی ذوب‌آهن و پارس جنوبی پرداخته و معادلات قهرمانی تیم‌شان را بررسی کرده بودند. به زعم این عده از هواداران پرسپولیس و با توجه به این‌که دیدار پارس جنوبی و ذوب‌آهن ساعت 15 آغاز می‌شد و داربی ساعت 17و‌20 بود، ‌‌سرخ‌پوشان پیش از شروع داربی از نتیجه دیدار نزدیک‌ترین حریف‌شان آگاه می‌شدند و اگر ذوب‌آهن باخته بود، خیال‌شان از قهرمانی راحت می‌شد و داربی برای‌شان تشریفاتی بود. عده‌ای حتی این مسئولیت خطیر را به مهدی تارتار بازیکن سابق پرسپولیس و سرمربی پارس سپردند تا با شکست دادن تیم امیر قلعه‌نویی، کار پرسپولیس را برای قهرمانی راحت کند.
اما ظاهرا همین پیش‌بینی‌ها و آنالیزهای کانال‌های هواداری و کاربران فضای مجازی باعث شد سازمان لیگ به فکر تغییر زمان بازی بیفتد تا احیانا داربی 86 تشریفاتی نشود! البته سعید فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال تغییر‌ زمان داربی به خاطر قهرمانی احتمالی پرسپولیس را رد کرد و گفت: «جلسات فشرده‌ای را در این زمینه برگزار کردیم که این تغییر صورت بگیرد تا در زمان مناسب‌تری هواداران هر ‌2 تیم به ورزشگاه بیایند. به هیچ‌وجه به خاطر پرسپولیسی‌ها زمان بازی را تغییر ندادیم. قرار هم نیست برای این تیم جشن قهرمانی بگیریم.» با این‌حال تغییر زمان داربی و کم شدن فاصله بازی سرخابی با دیدار پارس جنوبی و ذوب‌آهن، قطعا با ملاحظاتی برای از بین نرفتن انگیزه‌های ‌2 تیم و بالا بودن هیجان آن و مخاطبانش همراه بوده است.
به فرض اگر ذوب‌آهن ببازد یا امتیاز از دست بدهد، قهرمانی پرسپولیس مسجل خواهد بود و حال اگر پرسپولیس پس از اتمام بازی ذوب‌آهن به مصاف استقلال برود، بازیکنان آن قطعا خودشان را به آب‌و آتش نخواهند زد و احتمال افت کیفی بازی وجود دارد. سازمان لیگ با در نظر گرفتن همه این مسائل تصمیم به تغییر زمان بازی گرفت تا حداقل نیمی از دیدار داربی در‌ بی‌خبری از نتیجه نهایی دیدار پارس و ذوب‌آهن برگزار شود. البته مورد دیگری هم که برای تغییر زمان داربی می‌توان بیان کرد تخلیه ورزشگاه آزادی پیش از غروب آفتاب است تا اگر پرسپولیس قهرمانی‌اش مسجل شد، هواداران این تیم در زمان اوج ترافیک پایان هفته در خیابان‌ها نباشند و سریع متفرق شوند.
خراسان
110
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.