ورزشی print
پشت پرده دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال عراق و عربستان
مشرق
0 comment   8 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 10:16
چکیده مطلب
عراقی‌ها امیدوارند میزبانی آنها بعد از 40 سال از عربستان نتیجه دهد و فیفا محرومیت این کشور از بازی‌های خانگی را به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش مشرق، به نقل از capitalfm، عراق قرار است چهارشنبه بعد از چهار دهه یک دیدار دوستانه را برابر عربستان میزبانی کند. دیداری که عراقی ها اهدافی برای آن در سر دارند تا فیفا محرومیت این کشور از بازی‌های خانگی را لغو کند.
دیدار عراق و عربستان قرار است در شهر بصره برگزار شود و عراقی‌ها می‌خواهند به فیفا نشان دهند که توان میزبانی از دیدارهای خانگی خودشان را در امنیت دارند و امیدوار هستند فیفا را متقاعد کنند تا اجازه دهند از این پس بازی‌های عراق در کشور خودش برگزار شود.
از سال 1990 که عراق به کویت حمله کرد، این کشور با محرومیت‌هایی از جمله برگزاری بازی‌های خانگی خارج از کشور خودش رو برو شد. البته بازی‌های داخلی عراق هم‌چنان در این کشور برگزار می‌شود. همچنین بعد از حمله آمریکا به عراق و سرنگونی دیکتاتور این کشور، صدام حسین، دورباره این قانون تمدید شد و عنوان شد عراق نمی‌تواند در بازیهای خانگی در کشور خودش میزبان باشد.
در سال 2012 این محرومیت مدتی لغو شد ولی بعد از آنکه در شهر کردنشین اربیل در دیدار عراق و اردن درگیری های زیادی رخ داد، فیفا دوباره این قانون را اعمال کرد و عنوان کرد عراق نمی‌تواند در بازیهای خانگی خود در رویداد های بین المللی میزبان باشد و این کشور بازیهای خانگی خودش در انتخابی جام جهانی روسیه را در ایران برگزار کرد.
بعد از آنکه عراقی‌ها در دسامبر موفق شدند داعشی ها را از کشور خودشان بیرون کنند، فیفا این قانون را کمی تلطیف کرد و به عراق اجازه داد دیدارهای دوستانه را در شهرهای اربیل، بصره و شهر مذهبی کربلا برگزار کند.
عبدالحسین عبطان وزیر ورزش و جوانان عراق درباره این رویداد گفت: سیاست در همه جای دنیا وجود دارد و عربستان نیز وزنه مهمی در سیاست است و ما امیدواریم این دیدار کمک کند تا بقیه کشورها هم از آن استقبال کنند و برای بازیهای خودشان به عراق بیایند و در نهایت این محرومیت از بازیهای خانگی لغو شود.
رسانه های عراقی همچنان اعلام کردند که سران فوتبال این کشور از جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا دعوت کردند تا به عراق سفر کند و دیداری از زیر ساخت های فوتبالی در این کشور داشته باشد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.