اقتصادی print
ستاد اصفهان بازسازی 2هزار و 224 خانه را درسرپل ذهاب به اتمام رساند
ایرنا
0 comment   12 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 11:02
چکیده مطلب
اصفهان- ایرنا- مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: بازسازی 2 هزار و 224 واحد مسکونی به وسیله ستاد معین اصفهان در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب به اتمام رسیده است.
منصور شیشه فروش روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بازسازی، تعمیر و احداث 18 هزار و 749 واحد مسکونی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب به ستاد معین بازسازی استان اصفهان واگذار شده است.
وی گفت:ستاد بازسازی اصفهان به عنوان ستاد معین زلزله آبان امسال در شهرستان سرپل ذهاب انتخاب و تعمیر و بازسازی 11 هزار و 740 واحد مسکونی زلزله زده و احداث هفت هزار و 9 واحد مسکونی ویران شده به این ستاد واگذار شده است.
وی با بیان اینکه ستاد بازسازی اصفهان بیشترین سهم را در تعمیر و احداث واحدهای مسکونی در سرپل ذهاب نسبت به سایر استان ها دارد، گفت: عملیات اجرایی بازسازی و تعمیر منازل مسکونی آسیب دیده آغاز شده است.
شیشه فروش با اشاره به فعالیت 250 نفر در ستاد بازسازی استان اصفهان همراه با 180 دستگاه ماشین آلات سنگین، افزود: آواربرداری سه هزار و 225 واحد مسکونی و بازسازی 2 هزار و 224 واحد مسکونی توسط این ستاد به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: این ستاد پنج هزار و 155 واحد مسکونی به شهرداری و سه هزار و 554 واحد مسکونی به نظام مهندسی ساختمان معرفی کرده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه مراحل معرفی افراد به بانک های عامل برای اخذ تسهیلات بانکی و کمک های دولتی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: تا کنون حدود 2 هزار و 500 کانکس از استان اصفهان برای اسکان موقت مردم سرپل ذهاب تخصیص یافته است.
وی افزود: ستاد معین بازسازی استان اصفهان با محوریت بنیاد مسکن انقلاب و نظارت مدیریت بحران استان فعالیت می کند و این ستاد دارای سابقه مطلوبی برای بازسازی بسیاری از مناطق زلزله زده مانند بم، بروجرد، ورزقان، منجیل و رودبار است.
زلزله هفت ریشتری آبان امسال به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
استان اصفهان به عنوان معین بازسازی سرپل ذهاب انتخاب شده و استان های خراسان رضوی و مازندران نیز در کنار اصفهان برای بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان همکاری می کنند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد.
ت/3011/ 6022
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.