اقتصادی print
انجام حدود نیمی از پروازها در ۳ فرودگاه
ایسنا
0 comment   6 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 13:52
چکیده مطلب
شرکت فرودگاه‌ها آمار عملکرد فرودگاه‌های کشور در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد که براین اساس همچنان فرودگاه مهرآباد با انجام حدود یک سوم از کل پروازهای کشور رکورددار است.
به گزارش ایسنا، طبق آمار منتشر شده فرودگاه مهرآباد تهران مانند سال‌های گذشته فعال‌ترین فرودگاه کشور در انجام پروازهای مسافری بوده و در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز به تنهایی ۲۸.۹ درصد از کل پروازهای کشور را انجام داده است.
در رتبه دوم این‌ آمار فرودگاه مشهد قرار دارد که حدود ۱۵ درصد از پروازها را انجام داده و پس از آن فرودگاه امام خمینی ‌تهران با ۱۱.۸ درصد پروازها رتبه سوم را در این آمار به خود اختصاص داده است.
به این ترتیب این سه فرودگاه ایران در کنار هم بیش از ۴۵ درصد از پروازها را در سال ۲۰۱۷ انجام داده‌اند و حدود ۵۰ فرودگاه باقی‌مانده ۵۰ درصد دیگر را مدیریت کرده‌اند.
فرودگاه شیراز با ۶.۹، اهواز با پنج، اصفهان با ۴.۹، کیش با ۴.۸ و تبریز با ۳.۲ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. فرودگاه‌های ساری، خرم‌آباد، ارومیه، زاهدان، اردبیل، بیرجند، رشت، شهرکرد و ایلام فرودگاه‌های دیگر مراکز استان هستند که سهم پروازی هر یک از آنها کمتر از یک درصد کل آمارهای کشور است.
در میان فرودگاه‌هایی که کمترین فعالیت را داشته‌اند نیز فرودگاه‌های اردبیل، رامسر، بیرجند، نارستان، چابهار، شهرکرد و ایرانشهر قرار دارد که هر یک از آنها کمتر از نیم درصد کل سفرهای هوایی را به خود اختصاص داده است. در این میان سهم فرودگاه سمنان از کل پروازهای انجام شده صفر بوده است و این به این معنی است که فرودگاه این مرکز استان عملا هیچ فعالیت قابل توجهی را در سال ۲۰۱۷ میلادی به ثبت نرسانده است.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.