بین الملل print
خلبان ها مقصر سقوط جنگنده اف16 در سوریه بودند
انا
0 comment   35 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 14:11
چکیده مطلب
نیروی هوایی رژیم صهیونیستی پس از سه هفته تحقیق، خلبانان جنگنده اف 16 را که از سوی پدافند هوایی سوریه هدف قرار داده شد، مقصر سقوط اعلام کرد.
به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، نیروی هوایی ارتش اسرائیل برای بازپس گرفتن آبروی رفته خود بعد از ساقط شدن جنگنده اف 16 اسرائیلی از سوی پدافند هوایی سوریه، خلبانان این جنگنده را به‌عنوان مقصر اعلام کرد.
نیروی هوایی اسرائیل پس از سه هفته تحقیقات، اکنون ادعا می‌کند خلبانان جنگنده اف 16 که هدف موشک ضدهوایی اس 200 سوری قرار گرفت، نتوانسته‌اند به خوبی از خود دفاع کنند و مقصر سقوط هستند.
به نوشته روزنامه هاآرتص، در این گزارش آمده است: «خدمه هوایی (جنگنده) نتوانست به نحوی که باید از خود دفاع کند. اقدامات آن‌‌ها با دستورات درباره اولویت‌های مورد نیاز برای مقابله با تهدید موشک، همخوانی نداشت.»
ارتش اسرائیل در این تحقیقات جدید مدعی است خلبانان این جنگنده که برای نابود کردن مرکز کنترل یک پهپاد به حریم هوایی سوریه وارد شده بودند، با بی‌دقتی خود را در رصد پدافند موشکی این کشور قرار دادند.
اسرائیل شنبه 21 بهمن ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندی‌های جولان اشغالی شد و هدف یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفت. به‌دنبال این حادثه، جنگنده‌های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را هدف قرار دادند. در جریان این عملیات یک جنگنده اف 16 اسرائیل هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفت و ساقط شد. اسرائیل تاکنون مدرکی دال بر ایرانی بودن پهپاد یا ورود این پهپاد به آسمان جولان ارائه نکرده است.
جولان منطقه‌ای است که در اشغال اسرائیل قرار دارد و هنوز طبق قانون بین‌الملل بخشی از سوریه به شمار می‌آید.
منبع: فارس
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.