علمی print
اقدام دهکده جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی برای یکپارچه سازی برند گیاهان دارویی
ایسنا
0 comment   14 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 14:51
چکیده مطلب
مدیر دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی گفت: در نظر داریم تا تمام تولیدکنندگان گیاهان دارویی در استان، محصولات خود را جهت بسته‌بندی به این مرکز بیاورند تا محصولات با یک برند ملی عرضه شوند.
به گزارش ایسنا، محسن پویان امروز (۷اسفندماه) در بازدید رییس جهاد دانشگاهی از دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، اظهار کرد: در قالب این پروژه، تحقیقات بر روی 40  گیاه دارویی انجام شده است.
وی افزود: بخشی از کار پروژه روی فعالیت پژوهشی گیاهان‌ کم آب‌بر است.
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، ادامه داد: همچنین در قالب این پروژه، غرفه عرضه گیاهان دارویی و فرآوری و در مجاورت آن موزه گیاهان دارویی لحاظ شده است.
پویان بیان کرد: همچنین سعی شده تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های موزه گیاهان دارویی از حضور گردشگران و استفاده از این پتانسیل بهره ببریم.
وی با اشاره به بخش بوجاری، میکروب‌زدایی و بسته‌بندی در این پروژه، ادامه داد: با همکاری استانداری مقرر شد کمیته گیاهان دارویی در استان تشکیل شود تا تمام تولیدکنندگان استان محصولات خود را جهت بسته‌بندی به این مرکز بیاورند تا محصولات با یک برند ملی عرضه شوند .
مدیر پروژه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: فضای گلخانه‌ای در این پروژه نیز تعبیه شده که به منظور صرفه‌جویی و بهینه‌سازی کشت عناب صورت گرفته است.
پویان با اشاره به ظرفیت گل نرگس در شهرستان خوسف، یادآور شد: گلخانه‌ای برای تحقیقات کاربردی بر روی گل نرگس و گل محمدی تعبیه شده است.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.