استان ها print
تحقق اقتصادی مقاومتی با تکیه بر توان داخلی امکان پذیر است
ایرنا
0 comment   14 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 15:48
چکیده مطلب
بیرجند - ایرنا - رئیس جهاد دانشگاهی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان و اراده داخلی و باور داشتن توانمندی ‌ها و برنامه ‌ریزی بلند مدت امکانپذیر است.
به گزارش ایرنا سید حمید رضا طیبی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران بیرجند افزود: در حوزه فناورانه فعالیت‌ های خوبی توسط جهاد دانشگاهی در بخش صنعت نفت ایران در حال برنامه‌ریزی است که با حضور رئیس جمهوری رونمایی خواهد شد.
وی بیان کرد: در مراکز جهاد دانشگاهی کشور، توسعه فناورانه، تجاری سازی و ساخت شرکت های دانش بنیان براساس اقتصاد مقاومتی دنبال می ‌شود.
وی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی برای توسعه الگوسازی خود تمام واحدهای جهاد دانشگاهی را براساس مزیت های استانی در نظر گرفته است.
طیبی با بیان اینکه در تمام دنیا مهمترین مساله انجام کار، علم و تجاری ‌سازی آن در راستای توسعه است افزود: از مدیران و مسئولان دولت تقاضا داریم با جلوگیری از ورود محصولات خارجی و ایجاد زیرساخت های لازم و مناسب، تولید داخلی را مورد حمایت قرار دهند.
رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: با توجه به نیروی متخصص فراوان و وجود منابع طبیعی عظیم هیچ مشکلی در تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد.
طیبی با بیان اینکه صادرات قدم نخست تولید در کشور است، یادآور شد: بحث صادرات محصولات با کیفیت یکی از اقدامات جدی است که در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار دارد.
وی ادامه داد: باید در این راستا محصولات تولیدی دارای شاخص‌ های وزارت بهداشت باشد تا بتوانیم ارتباط معقولی با دنیا داشته باشیم.
وی افزود: در خراسان‌ جنوبی با توجه به وجود گیاهان دارویی متعدد، تحقیقات علمی خوبی توسط جهاد دانشگاهی استان پیش‌ بینی شده است.
رئیس جهاددانشگاهی بیان کرد: همچنین در زمینه محصولات استراتژیک زرشک، زعفران و عناب کارهای پژوهشی برای تکثیر علمی مورد توجه قرار گرفته تا در بحث تجاری‌ سازی آن وارد عمل شویم.
وی با اشاره به دهکده گیاهان دارویی و مجتمع تحقیقات خراسان جنوبی در شهرستان خوسف، گفت: این پروژه باید به قطب علم و فناوری تبدیل شود که جهاد دانشگاهی در بحث تأمین زیرساخت‌ های لازم به این پروژه کمک خواهد کرد.
7557 * 6054
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.