فرهنگی print
کردستان جشن های نوروز را متفاوت برگزار می کند/از ظرفیت سمن ها در جشن ها استفاده خواهد شد
ایرنا
0 comment   17 visibility
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 21:20
چکیده مطلب
سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه جشنهای نوروز 1397 در کردستان متفاوت برگزار خواهد شد، گفت: این جشن ها مردم محور و با استفاده از ظرفیت سمن ها برگزار می شود و دولت، کار سیاستگذاری و برنامه ریزی را برعهده خواهد داشت.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، امیر قادری روز دوشنبه در جلسه کمیته برگزاری جشنهای نوروزی استان که با حضور اعضای کمیته، شهرداران مراکز شهرستانهای استان و دستگاه های فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: کردستان بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، استانی فرهنگی است و باید از ظرفیت فرهنگی استان بیشتر بهره بگیریم.
وی افزود: شهرداری ها به عنوان یک نهاد عمومی در برگزاری جشن های نوروزی پیشتاز باشند و در برگزاری این جشنها، باید هم شور و نشاط به جامعه تزریق شود و هم ظرفیت های گردشگری، تاریخی، طبیعی و فرهنگی به گردشگران معرفی و در این زمینه برندسازی کنیم.
معاون عمرانی استاندار کردستان با یادآوری نامگذاری کردستان به عنوان استانی فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: دلیل این نامگذاری آن است که کردستان استانی با اصالت و با ریشه در مسائل فرهنگی بوده و آداب و سنن و لباس کردی و ظرفیت ها و شخصیت های فرهنگی در کردستان و تاریخ این خطه، گویای این واقعیت است.
قادری تأکید کرد: زمان آن رسیده که از این ظرفیت به شیوه ای منطقی برای توسعه استان استفاده کنیم و در ایام نوروز شرایط فراهم است تا نشان دهیم کردستان استانی امن برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی است.
وی افزود: امروزه رقابت زیادی میان کردستان و استانهای همجوار در زمینه جذب گردشگر وجود دارد و لازم است شرایطی ایجاد شود تا از استان های همسایه عقب نیفتیم.
معاون عمرانی استاندار کردستان تأکید کرد: جشن های نوروزی در هر کدام از شهرهای استان باید به تناسب ظرفیت ها و ویژگی های خاص آن شهر برگزار شود و در این زمینه انجام بازی های بومی و محلی در روستاهای هدف گردشگری و همچنین در سطح معابر عمومی شهرها در اولویت قرار بگیرد.
در این جلسه مقرر شد این مراسمات در همه شهرستانهای استان برگزار شود و شهرداری ها با هماهنگی فرمانداری ها و دستگاه های فرهنگی، جشن های نوروزی را در ایام نوروز 97 برگزار کنند.
3020
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.