اقتصادی print
قراردادهای400 میلیارد ریالی شرکت های دانش بنیان با پارس جنوبی
ایرنا
0 comment   5 visibility
سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 09:32
چکیده مطلب
بوشهر-ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: فعالیت شرکت های دانش بنیان در این منطقه منجر به انعقاد 400 میلیارد ریال قرارداد تجاری شده است.
به گزارش ایرنا، مهدی یوسفی روز سه شنبه در آیین اختتامیه جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(شهید تند گویان) در عسلویه افزود: فعالیت شرکت های دانش بنیان اکنون تنها به برگزاری همایش ها خلاصه نمی شود و آنها توانستند با برپایی نمایشگاه ها و معرفی محصولات خود به شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یاثیرگداری فراوانی در این منطقه داشته باشند.
وی بیان کرد: در اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در چند سال گذشته برای میدان دادن به شرکت های دانش بنیان و استقرار پارک علم و فناوری در منطقه اهتمام ویژه ای ایجاد شده است.
وی بیان کرد: راه اندازی آزمایشگاه کالیبراسیون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با 25 میلیارد ریال سرمایه گذاری از دیگر دستاوردهای میدان دادن منطقه به شرکت های دانش بنیان است که منجر به صرفه جویی ارزی 90 میلیون دلاری شد.
یوسفی ادامه داد: از رویکردهای اصلی اقتصاد مقاومتی استفاده از منابع و ظرفیت های داخلی است که آغاز فعالیت شرکت های دانش بنیان گامی سترگ برای تحقق این مهم بوده است.
وی یادآور شد: در 2 دهه اخیر سرمایه، مزیت رقابت محسوب نمی شود زیرا در سطح دنیا انباشت شده و خیلی ها به آن دسترسی پیدا کردند.
یوسفی بیان کرد: آنچه امروزه به عنوان مزیت رقابتی نمود پیدا کرده دانش و فناوری و تجاری سازی آن است و کشورهایی که در این عرصه موفق عمل کردند گوی سبقت از سایر رقبای خود ربوده اند.
هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(شهید تند گویان) از 5تا 8 اسفندماه جاری در عسلویه در جنوب استان بوشهر برگزار شد.
7212/6043**
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.