فرهنگی print
63 طرح پژوهشی در دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان رونمایی شد
ایرنا
0 comment   14 visibility
سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 13:06
چکیده مطلب
اهواز – ایرنا – 63 طرح پژوهشی با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان رونمایی شد.
به گزارش ایرنا مدیرپژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان در حاشیه رونمایی این طرح ها به خبرنگاران گفت: این طرح ها با هدف حل مشکلات استان با محوریت مسائل کشاورزی و زیست محیطی است.
منصور غنیان اظهار کرد : این طرحها شامل 43 عنوان طرح کاربردی با اعتبار پنج میلیارد ریال از محل دانشگاه است که مربوط به نیازهای دستگاههای اجرایی اعلام شده استان است.
وی بیان کرد: همچنین 13 عنوان طرح بر اساس یک تفاهم نامه با مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی تعیین شده که یک میلیارد ریال بودجه آن توسط دانشگاه تامین می شود و محققان دو طرف در مورد مسائل استان تحقیق می کنند.
غنیان ادامه داد: سه عنوان پژوهش دیگر برای رفع مشکلات داخل استان است که یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای آن در نظر گرفته شده و شامل مسائلی از جمله انرژی های پاک در دانشگاه و رفتن به سمت دانشگاه سبز و یا ارزیابی درونی گروههای آموزشی در داخل دانشگاه است.
مدیرپژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان اضافه کرد: چهارعنوان طرح نیز توسط سازمان های ملی و استانی از جمله ستاد خشکسالی، معاونت علمی و فناوری، استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و آب و برق اجرایی شده که در خصوص ریزگردها و مدیریت منابع آب در حوزه بهره برداران ومعیشت روستایی و عشایری است که هفت هزار و 200 میلیارد ریال برای آن تعیین شد.
دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان 2 هزار و 300 دانشجو و 12 گروه آموزشی، 14 رشته کارشناسی و 29 گرایش رشته کارشناسی ارشد و 9 رشته گرایش دکترا دارد.
وزیر علوم صبح روز دوشنبه برای انجام یک سفر 2 روزه وارد خوزستان شد.
تجدید میثاق با شهدای گمنام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و بازدید از این دانشگاه و شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان ، بازدید از طرح ملی طراحی و ساخت پمپ های سرچاهی در اهواز، آغازعملیات اجرایی مجموعه فرهنگی خیرساز، ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه شهید چمران اهواز، افتتاح مرکز آموزشی زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، نشست با تشکل‌های دانشجویی، افتتاح دانشکده عمران و محیط ‌زیست، دیدار با آیت‌الله موسوی جزایری، نماینده ولی‌فقیه در استان و شرکت در جلسه شورای دانشگاه شهید چمران اهواز از جمله برنامه های سفر وزیر علوم در اولین روز سفر بود.
غلامی در دومین روز سفر پس از بازدید از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان و چند افتتاح و نشست با اعضای هیئت ممیزه و شورای این دانشگاه به شوشتر سفر خواهد کرد.
3004/6002
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.