ورزشی print
62 هزار نفر در فدراسیون کوهنوردی بیمه ورزشی شدند
ایرنا
0 comment   11 visibility
سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 15:55
چکیده مطلب
اردبیل- ایرنا- رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودی های ورزشی گفت: شمار ورزشکاران سازماندهی شده و بیمه شده این فدراسیون در کشور به 62 هزار نفر رسیده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا رضا زارعی روز سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودی های ورزشی استان اردبیل در سالن کنفرانس ورزشگاه 6 هزار نفری رضازاده افزود: آموزش یکی از الویت های فدراسیون کوهنوردی است و پارسال 21 هزار و 600 نفر در کشور در دوره های آموزشی فدراسیون شرکت کرده و 20 هزار و 500 نفر از آنها موفق به اخذ گواهی شدند.
وی با اشاره به مدال آوری ورزشکاران فدراسیون کوهنوردی بیان کرد: پارسال فدراسیون کوهنوردی ازجمله فدارسیون های برتر معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از لحاظ ارائه آموزش به ورزشکاران و مربیان بود.
وی با اشاره به اینکه 6 رشته ورزشی سنگ نوردی، کوهنوردی، یخ نوردی، غار نوردی، کوهنوردی با اسکی و دوی کوهستانی زیر نظر فدراسیون کوهنوردی و صعودی های ورزشی فعالیت می کنند، اظهار کرد: در رشته یخ نوردی پنج استان تهران، اصفهان، اردبیل، البرز و قزوین در کشور فعال هستند.
وی بیان کرد: در سال های اخیر فعالیت فدراسیون کوهنوردی رو به رشد بوده است و در حال حاضر هیات کوهنوردی درهمه استان‌ها دایر شده است.
زارعی از حضور تیم ملی سنگ نوردی کشورمان در رشته های سرعت و ترکیبی در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی خبر داد و گفت: در این دوره از مسابقات در رشته سرعت سنگ نوردی انفرادی و تیمی شانس مدال آوری ورزشکاران کشورمان بیشتر است.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودی های ورزشی با اشاره به مسابقات سنگ نوردی آسیا به میزبانی کشورمان و کسب عنوان قهرمانی آسیا توسط یخنوردان ایرانی افزود: هم اکنون تیم ملی کوهنوردی کشورمان به مسابقات قهرمانی آسیا در چین اعزام شده است.
وی اظهار کرد: استان اردبیل ظرفیت های زیادی در ورزش های زمستانی از جمله کوهنوردی و یخ نوردی دارد و ورزشکاران بااستعدادی از این استان عضو تیم ملی هستند.
وی از فقدان همکاری مسئولان استان در ایجاد خانه کوهنوردی در آلوارس سرعین خبر داد و بیان کرد: با رایزنی فدراسیون کوهنوردی وزارت ورزش و جوانان با اختصاص 50 میلیارد ریال برای ایجاد خانه کوهنوردی در سرعین موافقت کرده بود که به علت عدم همکاری مسئولان استان و رفع موانع اجرای این طرح در این استان به کلی لغو شد.
مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اردبیل با حضور 2 نامزد برگزار و میرفرهاد خراسانی مقدم با کسب 12 رای از مجموع 15 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.
6130/ 1257
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.