سیاسی print
تبادل اطلاعات بین ایران و ترکیه در زمینه مسائل آمبودزمانی/ انعقاد توافقنامه هایی برای افزایش ارتباطات
اتاق خبر 24
0 comment   20 visibility
سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 20:41
چکیده مطلب
حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای، از انعقاد توافقنامه‌هایی بین ایران و ترکیه در زمینه مسائل آمبودزمانی و نیز بمنظور افزایش سطح ارتباطات دو کشور خبر داد.
اتاق خبر 24: حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه، در حاشیه دیدار با هیات آمبودزمان ترکیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما با کشورهای همسایه از جمله ترکیه رفت و آمدهای زیادی داریم و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله مسائل آمبودزمانی با ترکیه گفت و گو داریم و هر دو مسئول در دو کشور از چند سال پیش در این زمینه تبادل اطلاعات داشته اند.
وی تصریح کرد: قرار است در آینده پروتکل و توافق نامه هایی برای افزایش ارتباطات و رفع بعضی از مشکلات احتمالی برای اتباع دو کشور منعقد شود. همانطور که استحضار دارید در طول سال تعداد کثیری از مردم عزیز ما به دلایل مختلف به ترکیه مسافرت می کنند و با توجه به مسائل اقتصادی، امنیتی و منطقه‌ای نیاز به افزایش ارتباطات با مسئولین احساس می شود تا مسائل حقوقی با سهولت بیشتری به نفع دو کشور و بخصوص اتباع دوکشور حل و فصل شود.
رییس آمبودزمان ترکیه در ادامه گفت: ترکیه و ایران دو کشور دوست و برادر هستند. در ترکیه یک ضرب‌المثل وجود دارد که می گوید اگر در ایران یک نفر عطسه کند، در ترکیه یک نفر سرما می خورد. وی تصریح کرد: مشارکت و همکاری دو کشور در راستای تقویت مسایل سیاسی، اقتصادی فرهنگی و سایر زمینه ها به نفع آرامش و ثبات منطقه خواهد بود.
وي ادامه داد: در سال 2017 دو و نیم میلیون نفر از ایران به ترکیه کردند که احتمالا برخی از این افراد با مشکلاتی در خصوص امور اداری و رویه های مختلف روبه رو شدند. شاید تجار ایرانی که به ترکیه آمدند با مسایلی روبه رو شده باشند و یا تجار ترک نیز در ایران با مشکلاتی مواجه باشند.به همین دلیل توافنامه‌ای بین سازمان عمومی آمبودزمان ترکیه و سازمان بازرسی کل کشور ایران امضاء شده است و ما سعی خواهیم کرد که همراه و کمک شهروندان ایرانی باشیم که به ترکیه می‌آیند و سازمان بازرسی کل کشور ایران هم همیار و کمک هموطنان ترک خواهند بود که به ایران سفر می‌کنند.
رییس آمبودزمان ترکیه گفت: این دوستی و برادری ادامه خواهد داشت و همانطور که اشاره کردم اگر این روابط تقویت شود، به نفع مردم هر دو کشور خواهد بود. مجددا از آقای اژه ای به خاطر اینکه وقتشان را در اختیار ما قرار دادند، تشکر میکنم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.