ورزشی print
کی روش: جهانبخش، گوچی، علی کریمی و... رونالدوهای من هستند!
1 ورزش
0 comment   19 visibility
سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 23:13
چکیده مطلب
سرمربی تیم ملی کشورمان در گفت و گو با سایت فیفا از وجود چند رونالدو در فوتبال ایران خبر داد و از رویاهایش برای درخشش نماینده آسیا در جام‌جهانی پیش‌رو گفت.
کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان در تازه‌ترین گفت‌و گو با سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) از وجود استعدادهای فراوان در فوتبال ایران سخن گفت و هدفش را درخشش همراه اولین نماینده صعود کرده آسیا به جام‌جهانی در رقابت‌های تابستان در روسیه نامید.
او ابتدا در پاسخ به سوالی درباره میزان اطلاع از رقبای همگروه ایران گفت: برای ما مهم است که اطلاعات دقیقی در مورد جنبه‌های مختلف تکنیکی جام جهانی داشته باشیم.
مرد پرتغالی هدف ایران در جام‌جهانی را این‌گونه شرح داد: به لطف تجربه حضور قابل قبول در جام‌جهانی ۲۰۱۴ و بازیکنان شاغل در اروپا، نسبت به گذشته تیمی رقابتی‌تر و مستحکم‌تر شده‌ایم. بازی کردن در آسیا به کیفیت حضور در اروپا نیست و ایران تبدیل به تیم بهتری شده است.ما بهترین تیم آسیا در رده بندی فیفا بودیم، شکستی در مرحله مقدماتی نداشتیم، تنها ۲ گل دریافت کردیم. پس ایران با رویایی روشن در ذهن خود راهی روسیه خواهد شد. ما می‌خواهیم به دور دوم صعود کنیم اما کار بسیار دشواری پیش‌رو داریم. در سخت‌ترین گروه ممکن جای گرفته‌ایم و باید مقابل ۲ مدعی قهرمانی یعنی اسپانیا و پرتغال بازی کنیم. در این شرایط موظف هستیم پیشرفت گذشته را ادامه داده و نه تنها در سال ۲۰۱۸، بلکه در مسابقات آتی آسیایی و دور بعدی جام جهانی این روند را استمرار ببخشیم. برای صعود از مرحله گروهی نیاز به آماده‌سازی مناسب داریم.
او در خصوص رقابت با پرتغال، تیم ملی کشورش افزود: به عنوان مربی پرتغالی بازی مقابل تیم ملی کشورم یک فرصت و لحظه ویژه است. البته بازی مقابل اسپانیا و مراکش نیز هیجان انگیز به نظر می‌رسد و به طور کلی در گروه جذابی قرار داریم.
سرمربی سابق رئال مادرید در توصیف تعبیرش از «لحظه خاص» افزود: همیشه رویارویی با بازیکنان بزرگ جذاب است. رونالدو بهترین بازیکن جهان نامیده می‌شود اما زمانی که مسابقه شروع شود، هر ۲ تیم در تلاش برای پیروزی خواهند بود و فوتبال تصمیم خواهد گرفت چه تیمی برنده می‌شود.
سرمربی پرتغالی درباره خاطراتش از کریس رونالدو گفت: خاطرات من با کریس خصوصا در پروژه های مشترک مانند دوران حضور در تیم ملی یا منچستریونایتد همیشه در ذهنم باقی می‌ماند. آن اتفاقات و جام جهانی آفریقای جنوبی مربوط به سال‌ها پیش بود. حالا زمانه عوض شده و من رونالدوهای زیادی را کنار خودم می‌بینم. بازیکنانی مانند جهانبخش، گوچی، علی کریمی و ... رونالدوهایی هستند که من باید از آن‌ها مراقبت کنم!
کی‌روش درباره گل مسی در آخرین ثانیه‌های بازی ایران مقابل آرژانتین در جام‌جهانی ۲۰۱۴ افزود: من همیشه گفته‌ام مسی بازیکن فوق العاده و فرا زمینی است. اگر او یک انسان عادی بود، موفق به زدن آن گل برابر ایران نمی‌شد.هیچ‌گاه به شکست علاقه نداشته‌ام اما نگاهی منفی نسبت به آن مسابقه ندارم.
سکاندار مشهور تیم ملی ایران در پایان از حساب کردن روی بازیکنان ایرانی شاغل در روسیه پرده برداشت و افزود: در سال ۲۰۱۱ تنها یک بازیکن در اسپانیا داشتیم اما در حال حاضر نزدیک به ۶۰ درصد از ترکیب اصلی در اروپا شاغل بوده و ۳ نفر در لیگ روسیه حضور دارند. این امر برای تیم بسیار مهم است زیرا باعث ارتباط بیشتری با روسیه می‌شود. تصور می‌کنم افزایش لژیونرها نشانه‌ای از قدرت بیش‌تر فوتبال ایران نسبت به گذشته باشد.

 

کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.