سیاسی print
اسماعیلی: دولت در اجرای خصوصی سازی واقعی موفق نبوده است
تسنیم
0 comment   22 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 09:29
چکیده مطلب
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت در اجرای خصوصی‌سازی واقعی موفق نبوده است.
داریوش اسماعیلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به موانع پیش روی صنعت در کشور، گفت: در استراتژی صنعتی باید مشخص کنیم که چه کالایی را با چه برندی تولید کنیم تا در بخش صنعت موفق شویم.
وی درباره نقش دولت در توسعه صنعتی کشور نیز اظهار داشت: در بخش‌های نفت و فرآورده‌های نفتی، تولید خودرو و معدن می‌توانیم صاحب استراتژی باشیم، اما متأسفانه نقاط ضعفی وجود دارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه چه عواملی به توسعه صنعتی کمک می‌کند، افزود: به‌طور قطع، اجرای اصل 44 به افزایش بهره‌وری و تحقق استراتژی توسعه صنعتی کمک می‌کند، این مسئله نیازمند توجه جدی دولت است.
اسماعیلی درباره جهانی شدن و تأثیر آن بر توسعه صنعتی، گفت: برای حضور در بازار تجارت جهانی باید بخش صنعت را تقویت کرد و کیفیت تولیدات را افزایش دهیم تا کالاها در بازار جهانی قابل رقابت باشند.
وی با تأکید بر اینکه دولت توجهی به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی ندارد و عملا گام‌های اساسی برای خصوصی‌سازی واقعی صورت نگرفته است، افزود: اگر می‌خواهیم افزایش تولید را در سال آینده شاهد باشیم، باید از تولیدکننده حمایت کنیم؛ نه اینکه صنعت را با مشکل مواجه کنیم؛ به طور کلی می‌توان گفت که دولت در اجرای سیاست‌‌های کلی اصل 44 و خصوصی‌سازی واقعی موفق نبوده است.
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: باید نظرات دانشگاهیان با بخش صنعت مرتبط شود تا دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی جویای کار نباشند و از سوی دیگر صنایع برای یافتن نیروی متخصص، دچار اتلاف وقت نشوند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.