سیاسی print
هنجارشکنی باید مورد انتقاد قرار گیرد نه برخورد با هنجارشکنی
ایسنا
0 comment   14 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 11:52
چکیده مطلب
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خطاب به حامیان رفتارهای هنجارشکنانه، هشدار داد: آن چیزی که در موارد خلاف قانون باید اتفاق بیفتد و مهم است، مخالفت با ناهنجاری و متخلف از قانون است نه همراهی، تشویق یا ترویج رفتار ساختارشکنانه فرد یا افرادی که مرتکب تخلف و جرم شده‌اند.
محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برخی هنجارشکنی‌ها گفت: این رفتارهای خلاف قانون که نوعی هنجارشکنی را ترویج می‌کند نباید مورد حمایت قرار بگیرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: هر نوع اقدام خلاف قانون، ناهنجاری تلقی می‌شود و نباید مورد حمایت دیگران قرار بگیرد.
فرهنگی گفت: مذاکره و شنیدن سایر نظرات را در قانون  و امر  به معروف و نهی از منکر را در احکام دین داریم و اصلا یکی از شیوه‌ها و روش‌های اجرایی کردن این موارد گفت‌وگوست، اما برای رواج یک منکر یا ترویج یک تخلف، مذاکره امکان‌پذیر نیست.
وی به عنوان مثال درباره هنجارشکنی برخی دختران در زمینه حجاب گفت: در این قضیه افرادی مدعی هستند که در زمینه حجاب باید تغییراتی اتفاق بیفتد. این افراد باید توجه داشته باشند اگر حتی در فکر تغییر قانون برای رسیدن به خواسته‌هایشان هم باشند باز باید از مسیر و  ساز و کارهای قانونی اقدام کنند که خود فرآیند و قواعد خود را دارد.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: در همه جای دنیا قوانینی وجود دارد که اجرای آنها وظیفه اصلی دستگاه‌های مسؤول است. در این کشورها هر اتفاقی خارج از قانون به صورت طبیعی واکنش دستگاه‌های ناظر را در پی دارد.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.