اجتماعی print
مناطق زلزله زده را آب فرا گرفت و مسئولان را خواب +عکس
مشرق
0 comment   43 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 14:24
چکیده مطلب
وقوع بارندگی شدید، تگرگ و سیلاب مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه را فرا گرفته و مردم بدون کانکس یا کمترین امکانات گرمایشی وضعیت وخیمی دارند و مسؤولان تا در بی‌تدبیری و غفلت فرو رفته‌اند.
به گزارش مشرق، بارش شدید باران سبب جاری شدن سیل و جمع شدن آب به صورت دریاچه در منطقه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب شد.
وقوع سیل و رعدو برق شدید در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب اوضاع مردم چادرنشین و بی‌سرپناه این منطقه را وخیم‌تر کرده است، اما هنوز مسؤولان در غفلت و بی‌تدبیری فرو رفته و فقط نظاره‌گر هستند.
آبگرفتگی و سیلاب در مناطق زلزله زده
طبق اطلاع‌رسانی برخی از مردم مناطق سرپل‌ذهاب و قصرشیرین، در حال‌ حاضر بسیاری از شهروندان حتی وسایل ابتدای گرمایشی ندارند و تا کمر در سیلاب هستند و وسایل اندکی که داشتند نیز خیس شده یا شدت سیل و بارندگی آن‌ها را با خود برده است.
بیشتر بخوانید:
خطر وقوع سیل در 7 استان کشور بازدید در مناطق زلزله‌زده حاکی از شدت بارندگی و عدم رسیدگی مسؤولان اجرایی به وضعیت مردم در این شهرستان‌های آسیب دیده است و سرگردان در حال یافتن سرپناه و نجات جان خود هستند.
مردم چادرنشین مناطق زلزله زده
ماه‌ها است از زلزله 7.3 ریشتری آبان‌ماه امسال در منطقه ازگله گذشته، اما کمبود ابتدایی‌ترین امکانات در شهرستان‌های استان کرمانشاه حس می‌شود به نحوی که حتی چادرنشینان با اینکه بارها از مسؤولان درخواست کانکس دادند اکنون تعدادی اندکی از آن‌ها نیز از این امکانات بهره چندانی ندارند و نسبت به وضع موجود معترض و پریشان هستند.
گفتنی‌ است، براساس گزارش‌های پیاپی اداره‌کل هواشناسی استان احتمال وقوع آبگرفتگی معابر، سیلاب و تگرگ در مناطق زلزله‌زده بارها هشدار داده شده است، اما آنچه اکنون مشاهده می‌شود بی‌برنامگی در ساماندهی مردم در مناطق سرپل‌دهاب‌، ثلاث‌باباجانی، قصرشیرین، جوانرود و دیگر مناطقی است که براثر حادثه اخیر بخش‌های از آن دچار آسیب شده و نیاز به رسیدگی هرچه سریع‌تر دارند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.