اجتماعی print
تمام فرهنگیان خود را مسؤل تربیت صحیح دانش آموزان بدانند
تسنیم
0 comment   24 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 13:14
چکیده مطلب
در پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته امور تربیتی آمده است "تردیدی نیست که همه‌ مربیان و معلمان بازوانی کارآمد و بی‌بدیل‌اند که مسئولیت هدایت دانش‌آموزان را بر دوش می‌کشند."
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌ و پرورش به مناسبت 8 اسفندماه سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی، پیامی صادر کرد.
در این پیام آمده است: وزارت آموزش‌ و پرورش به‌ عنوان متولی اصلی تعلیم و تربیت رسمی و عمومی امر حساس و خطیر تربیت کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده دارد. مرور رهنمودهای گهربار حضرت امام(ره) حکایت از جایگاه والای آموزش‌ و پرورش دارد.
مقام معظم رهبری مدظله‌العالی نیز همواره بر نقش بی‌بدیل آموزش‌ و پرورش در تربیت نسل جوان اشاره‌ کرده‌اند و مسأله ­تربیت را مسئله ­دائمی و همیشگی نظام جمهوری اسلامی ایران قلمداد فرموده‌اند.
بدین منظور در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی، نهاد امور تربیتی به دست معماران چیره‌دستی همچون شهیدان رجایی و باهنر طراحی و با سازمان و سیاقی نوین بنیان‌گذاری شد.
وزیر آموزش و پرورش در این پیام می‌افزاید: این نهاد، به‌ عنوان جریانی فرهنگی، فعّالیت‌های تربیتی، سیاسی، دینی و هنری گسترده‌ای را در مدارس پایه‌ریزی کرد و در شرایط دشوار و مراحل متلاطم و متغیر پس از انقلاب به ایفای نقش مهم و تأثیرگذار خود پرداخت.
بی‌تردید ارائه ­فراگیر خدمات تربیتی و فرهنگی به فرزندان عزیز کشور به‌منظور تربیت شهروندان مؤمن، کارآمد، خلاّق و وفادار به ارزش‌های دینی و ملی، نیازمند فعّالیت‌های همه‌جانبه و گسترده در عرصه‌های علمی و فرهنگی است.
از این‌ رو شایسته است تمامی مجریان و دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت با بهره‌گیری حداکثری از توانمندی‌ها، مهارت‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای و تجربیات خویش به ایفای نقش و مسئولیت اصلی خود بپردازند و امکان تحقّق اهداف آموزشی و تربیتی سند تحوّل بنیادین آموزش‌ و پرورش را برای دستیابی هرچه بیشتر به آرمان‌های اسلامی فراهم آورند.
تردیدی نیست که همه‌ مربیان و معلمان بازوانی کارآمد و بی‌بدیل‌اند که مسئولیّت هدایت دانش‌آموزان را بر دوش می‌کشند. در چنین فضایی لازم است یکایک فرهنگیان خود را «مربی امور تربیتی» و «مسئول تربیت صحیح دانش آموزان» بدانند تا فرزندان پهن‌دشت ایران‌زمین، با عنایت خداوند متعال و آموزش‌های این مربیان، خود را برای حضور در جامعه­ دانش‌بنیان با هویت اسلامی ـ ایرانی مهیا نمایند.
در ادامه این پیام آمده است: بر این اساس لازم است یکایک فرهنگیان عزیز با تأکید بر مبانی متقن تعلیم و تربیت دینی و با استناد به سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش، نقشه جامع علمی کشور، قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی، سیاست‌های کارآمد دولت تدبیر و امید و برنامه‌های تحول‌آفرین و اثربخش وزارت آموزش‌ و پرورش، زمینه­ لازم برای ترسیم و تبیین جایگاه «تربیت» و «امور تربیتی» و بزرگداشت باشکوه سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی را فراهم آورند و ایران اسلامی را در این هفته، تبدیل به قلبی تپنده برای تربیت نمایند.
امید است با تکیه‌ بر سیاست‌های ابلاغی مقام معظّم رهبری در زمینه‌ پرورش و فرهنگ و نیز با تکیه برخرد جمعی و تلاش‌های مستمر نیروهای متخصص، فهیم و فکور در آموزش‌ و پرورش از سویی و حمایت‌های اندیشمندانه و همه جانبه ­تمامی اصحاب اندیشه و قلم از سویی دیگر، به اهداف درخور توجّهی در حوزه­ پرورشی و فرهنگی دست‌یابیم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.